Reklama

LBLF: Rusza Letnia Bocheńska Liga Futsalu. Start nowych rozgrywek już pod koniec czerwca

Rozwój Bocheńskiej Ligi Futsalu i wzrost zainteresowania nią skłoniły organizatorów do przygotowania także projektu letniego. Rozgrywki Letniej Bocheńskiej Ligi Futsalu rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu, dokładnie 23. czerwca. Patronem medialnym nowych rozgrywek będzie nasz portal.

W LBLF wziąć udział może maksymalnie 16 drużyn, które w drodze losowania zostaną podzielone na dwie grupy 8-zespołowe. Wszystkie spotkania rozgrywane będą na nowym boisku koło Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 przy bocheńskich Plantach Salinarnych we wtorki i czwartki (w zależności od przydziału danej grupy) w godzinach wieczornych (18:30 – 21:30). Najlepsze ekipy fazy zasadniczej w poszczególnych grupach zmierzą się na koniec w bezpośrednim meczu o mistrzostwo, drużyny z drugich miejsc – o brązowe medale, a kolejne ekipy o odpowiednio 5., 7., 9. miejsce itd. Oferta skierowana jest zarówno do drużyn firmowych, podwórkowych jak i klubów sportowych.

Przez kilka ostatnich lat wielu zawodników grających w BLF pytało mnie czy zorganizujemy jakieś letnie rozgrywki bo przerwa między sezonami jest długa i chętnie zagraliby coś w okresie wakacyjnym – mówi Paweł Piątkowski, kierownik ligi. – Zawsze odpowiadałem im, że my gramy w futsal a w Bochni nie ma boiska żeby grać w tą dyscyplinę latem. Teraz na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 obok nowo powstałej tężni pojawiło się też boisko o wymiarach futsalowych. Nie jest ono co prawda stricte futsalowe ale jak najbardziej można zagrać tam według znanych nam zasad. Zimowy sezon był w tym roku bardzo udany zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Wprowadziliśmy trochę zmian i nowości, które spodobały się graczom i ich kibicom. Postanowiliśmy więc pójść za ciosem i zrobić pierwszą letnią edycję BLF. Koronawirus zawiesił wszystkie rozgrywki piłkarskie już w marcu więc na pewno głód piłki wśród „kopiącej” społeczności jest wielki dlatego tym bardziej zachęcamy do zgłaszania się do LBLF. Będziecie mogli poczuć odrobinę sportowej rywalizacji zanim na nowo ruszą rozgrywki ligowe na boiskach trawiastych. Gwarantujemy dobrą zabawę i wypełnienie letniej wieczornej nudy! Szczegóły na temat rozgrywek znajdziecie na www.blf-bochnia.pl.

Zapisy trwają do 16. czerwca, dlatego trzeba się spieszyć. Organizatorzy zapewniają, że mecze będą rozgrywane z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa higienicznego zaproponowanymi przez Ministerstwo Zdrowia.

Oferta Letniej Bocheńskiej Ligi Futsalu na sezon 2020:

– mecze raz w tygodniu we wtorek lub w czwartek w godzinach wieczornych

– prawie dwa miesiące sportowej rywalizacji

– 16 drużyn, 2 równorzędne poziomy rozgrywek (ligi 8-zespołowe)

– wykwalifikowani sędziowie oraz koordynatorzy rozgrywek

– gra według przepisów futsalowych

– strona internetowa z bogatym zapleczem statystycznym (tabele, wyniki, statystyki zawodników)

– relacje fotograficzne i wideo z każdego spotkania

– skróty najciekawszych akcji z każdego spotkania

– wywiady z uczestnikami rozgrywek

– tekstowe zapowiedzi, relacje, podsumowania oraz opinie ekspertów

– artykuły dotyczące rozgrywek w mediach partnerskich

– konkursy na Facebooku z nagrodami

– typer rozgrywek z nagrodami pod patronatem portalu Sportomaks.pl

– plebiscyt na bramkę kolejki

– nowoczesny obiekt do gry w piłkę nożną

– kompletne zaplecze sportowe

– puchary, medale oraz statuetki dla najlepszych drużyn i zawodników

– Zwolnienie z wpisowego na kolejny sezon dla mistrza LBLF!