Bartłomiej Hołyst: „Wygrał zespół doświadczony”

Bartłomiej Hołyst, czyli trener Błyskawicy Proszówki, beniaminka klasy okręgowej i finalista Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Bochni rozmawiał z nami tuż po decydującym meczu z GKS-em Drwinia, który przegrali minimalnie 1-2.

Marcin Kalinowski, sportomaks.pl: Przegraliście finał Pucharu Polski na szczeblu bocheńskiego podokręgu. Pierwsza połowa dla Drwini, druga dla Was, ale to mimo wszystko nie wystarczyło żebyście przeszli dalej.

Bartłomiej Hołyst, trener Błyskawicy Proszówki: Dokładnie, zgadzam się z tym. Wygrał zespół doświadczony, bardziej ograny na wyższym szczeblu rozgrywkowym i mogę im tylko pogratulować. Ze swojej strony chciałbym także pogratulować moim chłopakom, którzy zagrali naprawdę przyzwoite zawody. Myślę, że w drugiej połowie, gdyby się to troszkę inaczej ułożyło to moglibyśmy doprowadzić do remisu i spróbować coś ugrać w rzutach karnych.

Dzisiaj zadebiutował Krystian Lewicki. Czy będzie grał u Was już na stałe?

Tak, Krystian dzisiaj zadebiutował. Mam nadzieję, że tak, bo jest to doświadczony zawodnik którego w zasadzie CV jest trzecioligowe. Myślę, że dużo jakości wprowadzi w nasz zespół.

Jaki cel na „okręgówkę”? Standardowo utrzymanie czy powalczyć o coś więcej?

Powiem tak, że małą łyżką jeść a stale, więc na pewno jakimś pierwszym celem jest wygrać pierwszy mecz albo strzelić pierwszą bramkę, a potem będziemy się martwić o co będziemy grać. Mam nadzieję, że mamy taki potencjał, że możemy o coś więcej grać niż tylko o utrzymanie.