Reklama

Futsal: Daniel Bukowiec znów zagra w BSF-ie. Zespół wzmocni również Dawid Porębski

BSF ABJ Bochnia ogłosił dwa kolejne transfery. Oprócz Arkadiusza Budzyna zespół przed sezonem 2020/21 wzmocnią także Daniel Bukowiec i Dawid Porębski.

Daniel Bukowiec to 24-letni zawodnik, którego nikomu w środowisku bocheńskich fanów nie trzeba specjalnie przedstawiać. Przez lata związany był z młodzieżowymi zespołami BKS-u Bochnia, a później zaczął występować także w BSF-ie, gdzie reprezentował klub m.in. na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kategoriach U-18 i U-20. Po wycofaniu klubu z rozgrywek przeszedł do Solnego Miasta Wieliczka, w barwach któego zagrał w Futsal Ekstraklasie. Później występował równocześnie w ekipach BKS-u i BSF-u. Przed rokiem, gdy BSF ABJ awansował do I Ligi, wybrał grę w piłkę nożną, jednak teraz zmienił zdanie. Jego transfer powinien okazać się wzmocnieniem drużyny, zwłaszcza że na parkiecie spotka swoich kolegów, z którymi grał przez wiele lat. Jego odejście może okazać się za to sporą stratą dla BKS-u.

Rok młodszy Dawid Porębski również ma na koncie występy w Futsal Ekstraklasie, ponieważ w sezonie 2017/18 reprezentował Lex Kancelarię Słomniki. Później grał w GKS-ie Futsal Nowiny i Maxfarbexie Busko-Zdrój, skąd teraz trafił do BSF-u. Być może na jego angaż wpłynął fakt, że w dwóch spotkaniach poprzedniego sezonu przeciwko bochnianom zdobył 3 gole. Ogólnie w 17 występach w poprzedniej kampanii zdobył 10 bramek.