Reklama

Kamil Król zostanie II trenerem Okocimskiego i koordynatorem szkolenia młodzieży. Raba Książnice bez trenera

Kamil Król przestał być trenerem Raby Książnice, którą wprowadził do ligi okręgowej i z którą przez dwa lata skutecznie bronił piątoligowego statusu. Od nowego sezonu skupi się na pracy w Okocimskim Brzesko, gdzie będzie II trenerem seniorów oraz koordynatorem szkolenia młodzieży.

W Książnicach Król pracował przez dwa i pół roku. W pierwszym roku wprowadził Rabę do okręgówki, a w kolejnych dwóch sezonach zajął miejsce odpowiednio 11. i 8. w V lidze. O przyczynach swojej rezygnacji z posady trenera Raby mówi krótko: Nie jestem w stanie pogodzić obowiązków, a tych mam coraz więcej. Dlatego nie chcąc angażować się tylko w sposób ograniczony w Rabę postanowiłem zrezygnować.

Kamil Król od nowego sezonu będzie pełnił obowiązki drugiego trenera czwartoligowego Okocimskiego Brzesko oraz koordynował cały pion szkolenia młodzieży w brzeskim klubie. Dalej będzie szkolił juniorów starszych tego klubu, którzy na co dzień występują w lidze małopolskiej

Będę miał wiele zadań administracyjnych, jak chociażby związanych z certyfikacjami. Będę również koordynował pracę trenerów grup młodzieżowych. Chcemy w klubie, aby jak największa liczba naszej młodzieży była wprowadzana do pierwszego zespołu – powiedział Król.