Reklama

IV liga: Michał Guja odchodzi z GKS-u Drwinia

Dotychczasowy grający trener GKS-u przyjął propozycję objęcia funkcji pierwszego trenera zespołu Cracovii U-17. W krakowskim klubie będzie odpowiadał również za koordynowanie szkolenia młodzieży.

Michał Guja do GKS-u trafił przed sezonem 2019/20 z Wieczystej Kraków, gdzie pełnił funkcję grającego trenera. Jako zawodnik z przeszłością m.in. w Hutniku, czy Okocimskim Brzesko miał wzmocnić siłę pomocy drwinian i chyba spokojnie można stwierdzić, że spełnił pokładane w nim nadzieje. Po serii słabszych wyników z GKS-u w październiku ubiegłego roku odszedł trener Mateusz Staniec, a jego obowiązki przejęli wtedy Roman Stepankov i właśnie Michał Guja. Zawodnicy utworzyli duet grających trenerów i po świetnym początku poprowadzili zespół do zajęcia 11. pozycji w grupie wschodniej IV ligi. Pod ich batutą drwinianie wygrali 3 na 4 ligowe spotkania, rozbijając w derbach BKS Bochnia (3-0).

GKS wygrał także rozgrywki Pucharu Polski w bocheńskim Podokręgu Piłki Nożnej, do czego sam Guja przyczynił się m.in. zdobywając bramkę w finałowym spotkaniu z Błyskawicą Proszówki (2-1). Gola dla swojej byłej już drużyny zanotował również w półfinale tych rozgrywek na etapie okręgowym, jednak GKS uległ Unii Tarnów po rzutach karnych (1-1, k.3-5) i odpadł z rywalizacji. Rozegrany w poprzednią sobotę mecz był, przynajmniej na jakiś czas, ostatnim występem 33-letniego obecnie zawodnika w barwach GKS-u.