Reklama

LBLF: Przed nami 5. kolejka i dokończenie 4.

Już dziś rozegrana zostanie 5. seria gier w Letniej Bocheńskiej Lidze Futsalu, natomiast w czwartek odbędą się dwa mecze 4. kolejki. Niezwykle interesująco zapowiada się zwłaszcza starcie iSprzęt – Św. Paweł. Oba zespoły pozostają niepokonane i wiele wskazuje na to, że będą liczyć się w walce o mistrzostwo.

wtorek 14.07.20
5. kolejka:

18:30 Rangers – Mabuchi Motor
19:15 BLF Team – Spektrum
20:00 iSprzęt – Św. Paweł
20:45 Pionki z Watford – Leszcze Barowe

5. serię gier rozpocznie starcie zespołów, które wciąż czekają na pierwsze punkty. Rangers rozegrali już jednak aż 4 mecze, natomiast Mabuchi zaledwie 2. Pierwsza z ekip potrafiła powstrzymywać rywali, przynajmniej do czasu, ale za to miała ogromne problemy z przejściem do fazy ataku. Mabuchi z kolei momentami prezentowało się nieźle, ale aby punktować w rozgrywkach, należy rozegrać dobre spotkanie od początku do końca, a to się jeszcze tej drużynie nie udało. W tym spotkaniu trudno wskazać faworyta, dlatego można liczyć na zacięty pojedynek.

W tabeli sąsiadują ze sobą także BLF Team i Spektrum, z tym że te ekipy mają na koncie już po jednym zwycięstwie. Drużyna organizatorów rozpoczęła sezon od wygranej nad Pionkami z Watford (4-3), ale później zanotowała dwie wysokie porażki – z Leszczami Barowymi (1-12) i Św. Pawłem (0-6). Teraz z pewnością będzie chciała się zrehabilitować, jednak Spektrum także ma swoje ambicje. Po przegranej na inaugurację z Św. Pawłem (2-6) zespół zdołał odkuć się ogrywając wysoko Mabuchi (8-2) i z pewnością będzie chciał pójść za ciosem. Szykuje się ciekawe spotkanie, choć to jednak Spektrum, patrząc na kadry zespołów, będzie jego minimalnym faworytem.

Hitem tej kolejki będzie mecz iSprzęt – Św. Paweł. Choć iSprzęt miał pewne problemy w swoich dwóch pierwszych meczach sezonu, to jednak pokonał po 5-1 ekipy Rangers i Pionków z Watford, a w swoim trzecim występie zaprezentował się bardzo dobrze i zremisowała z mocną drużyną Leszczy Barowych (3-3). Ten ostatni mecz pokazał, że zespół stać nawet na zdobycie mistrzostwa. Obecnie liderem jest jednak drużyna Św. Pawła, która pewnie wygrała wszystkie swoje cztery mecze. W każdym z nich zaprezentowała się bardzo dobrze, dlatego dzisiejszy powinien stać na wysokim poziomie.

W ostatnim spotkaniu teoretycznie łatwo wskazać wyraźnego faworyta, ponieważ Pionki z Watford wygrały na razie 1 na 3 rozegrane mecze, a Leszcze Barowe zgromadziły już 10 punktów w 4 występach. Wyższość trzeba jednak udowodnić na boisku, a Pionki z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Przed tygodniem drużyna sprawiła sporo problemów ekipie iSprzęt, jednak brakowało jej skuteczności w decydujących momentach i przegrała przez to 1-5. Zawodnicy Pionków zbyt często obijali słupki, by zdobyć choćby punkt.

czwartek 16.07.20
4. kolejka:

19:45 Mabuchi Motor – BLF Team
20:30 Spektrum – Rzezawa Team

Oba spotkania kończące 4. kolejkę zapowiadają się niezwykle interesująco, gdyż zespoły, które zmierzą się ze sobą w czwartkowy wieczór, wydają się prezentować obecnie podobny poziom. Zwycięzcy mogą umocnić swoją pozycję w środku tabeli, natomiast przegrani mogą stracić już bezpowrotnie szansę na włączenie się do rywalizacji o czołowe miejsca. Zdecydowanie więcej o szansach zespołów będzie można powiedzieć po dzisiejszych spotkaniach.

Przypominamy o zabawie w Sportomaks Lidze Typera. Wyniki meczów czwartkowych można typować do środy.