Reklama

A-klasa Bochnia: Przed nami 4. kolejka. Najciekawiej zapowiada się mecz Ceramiki z Victorią

W przeciwieństwie do poprzedniej serii gier, tym razem wszystkie spotkania zaplanowane w ramach 4. kolejki bocheńskiej A-klasy powinny odbyć się zgodnie z planem. Zdecydowanie największe zainteresowanie wzbudza pojedynek Ceramiki, która w środę pewnie pokonała Rabę Niedary w zaległym spotkaniu, z Victorią Słomka. Emocji dostarczyć powinny jednak również pozostałe spotkania.

zaległy mecz 2. kolejki:
środa, 26. sierpnia:

Ceramika Muchówka 5–0 Raba Niedary

4. kolejka:
sobota, 29. sierpnia:

GKS II Drwinia – Macierz Lipnica Murowana 15:00

Czarni Kobyle – Zryw Królówka 17:00

Novi/Rzezawianka Rzezawa – Błękitni Krzeczów 18:00

niedziela, 30. sierpnia:
Ceramika Muchówka – Victoria Słomka 13:00

Beskid Żegocina – Orzeł Cikowice 13:00

Górnik Siedlec – Tarnavia Tarnawa 17:00

Żubr Gawłówek – Raba Niedary 17:00

pauza: LKS Trzciana 2000

Przed tygodniem GKS II Drwinia pokonał 4-0 Zryw Królówka i odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w obecnej rundzie. Teraz drużyna z pewnością będzie chciała pójść za ciosem i zgarnąć kolejny komplet punktów. Szanse na to są spore, ponieważ jej rywalem będzie Macierz Lipnica, która nie rozpoczęła tego sezonu zbyt dobrze. Podopieczni grającego trenera Damiana Pławeckiego w dwóch dotychczasowych meczach zdobyli 1 punkt za remis z Orłem Cikowice (1-1). Niestety, właśnie z powodu kontaktu graczy z zawodnikami Orła musiał zostać przełożony ich mecz z Górnikiem Siedlec, który mieli rozegrać w ramach 3. kolejki. Po dwutygodniowej przerwie dyspozycja Macierzy będzie zagadką.

Po dwóch porażkach przed szansą na zdobycie pierwszych punktów staną Czarni Kobyle, którzy podejmą Zryw Królówka. Jak już zostało wspomniane, drużyna beniaminka uległa ostatnio GKS-owi II, ale wcześniej odniosła jedno zwycięstwo, pokonując 3-0 Górnika Siedlec. Dla obu zespołów będzie to niezwykle ważny mecz. Zwłaszcza Czarni, mimo problemów kadrowych, nie mogą pozwolić sobie na kolejne potknięcie.

Mecze sąsiadów zawsze są wyjątkowe, dlatego emocjonujący pojedynek powinny stoczyć zespoły Rzezawianki i Błękitnych. Gospodarze słabo rozpoczęli sezon, a teraz dodatkowo nie będą mogli liczyć na atut własnego boiska, ponieważ na tym samym obiekcie domowe spotkania rozgrywa na czas remontu swojej siedziby ekipa Błękitnych. Zespół z Krzeczowa zanotował 3 niezłe występy, spośród których 2 wygrał zachowując „czyste konto” i to on wydaje się być obecnie minimalnym faworytem pojedynku.

Mecz Ceramiki z Victorią powinien być jednym z najważniejszych spotkań nie tylko 4. kolejki, ale całej rundy jesiennej. Wydaje się, że to właśnie te ekipy dysponują obecnie największym potencjałem. Problemem Victorii z czasem może stać się wąska kadra, dlatego tym bardziej powinna spróbować zaskoczyć rywala i powalczyć o zwycięstwo. Nie będzie to jednak łatwe, bo Ceramika odniosła dotychczas dwie pewne wygrane, nie tracąc jeszcze gola.

Przełamać niemoc musi spróbować Beskid Żegocina. Zespół „Walecznych Górali” w trzech występach zgromadził dotychczas tylko 1 punkt i obecnie zajmuje dopiero 12. miejsce. Teraz zespół czeka mecz z dobrze dysponowanym w swoich pierwszych dwóch starciach Orłem Cikowice. Nie wiadomo, jak zawirowania związane z przeciwdziałaniem zagrożeniu epidemicznemu wpłyną na drużynę Orła, ale wcześniej zaprezentowała się ona nieźle, zdobywając 4 punkty w dwóch występach. Minimalnym faworytem spotkania wydają się być goście.

Dwutygodniową przerwę od meczów ligowych miał także Górnik Siedlec, jednak w przypadku tego zespołu może ona zadziałać chyba jedynie pozytywnie, bo sezon rozpoczął on od dwóch porażek w stosunku 0-3. Jego następnym rywalem będzie Tarnavia, która także musiała odpoczywać, bo jej mecz z Orłem Cikowice został przełożony. Ekipa z Tarnawy może być dla odmiany niezadowolona, ponieważ wygrała oba swoje wcześniejsze spotkania i wydaje się być dobrze przygotowana do rundy. Faworytem meczu będą goście.

Prestiżowy pojedynek stoczą także ekipy Żubra Gawłówek i Raby Niedary, bo oba kluby reprezentują gminę Drwinia. Podopieczni trenera Kamila Szewczyka zanotowali przyzwoity start i po trzech meczach mają na koncie 4 punkty, a przed tygodniem odnieśli pierwsze zwycięstwo, ogrywając na własnym boisku Beskid (3-1). Raba rozpoczęła rundę od wygranej na Rzezawianką (2-1), ale później uległa 2-4 Trzcianie 2000 i 0-5 Ceramice. Patrząc na te wyniki, wydaje się, że to gospodarze znajdują się obecnie w nieco lepszej formie.

Tabela:
1. Victoria Słomka 3 7 7-2
2. Błękitni Krzeczów 3 7 6-1
3. Ceramika Muchówka 2 6 7-0
4. Tarnavia Tarnawa 2 6 5-3
5. GKS II Drwinia 3 5 6-2
6. LKS Trzciana 2000 3 5 6-4
7. Orzeł Cikowice 2 4 5-3
8. Żubr Gawłówek 3 4 4-4
9. Zryw Królówka 3 3 5-8
10. Raba Niedary 3 3 4-10
11. Macierz Lipnica Murowana 2 1 1-2
12. Beskid Żegocina 3 1 5-8
13. Novi/Rzezawianka Rzezawa 2 0 2-5
14. Czarni Kobyle 2 0 0-5
15. Górnik Siedlec 2 0 0-6