Reklama

Klasa okręgowa: Przed nami 6. kolejka. Jej hitem będzie mecz Błyskawicy z Radłovią

Czas upływa bardzo szybko i za chwilę będziemy emocjonować się meczami już 6. kolejki sezonu 2020/21 w grupie bocheńsko-brzeskiej klasy okręgowej. Może okazać się ona jedną z ważniejszych w całej kampanii, ponieważ w jej ramach zmierzą się przewodzące w tabeli zespoły Błyskawicy i Radłovii. Także pozostałe spotkania będą jednak niezwykle istotne, bo różnice w zdobyczach punktowych pozostałych ekip są bardzo niewielkie.

6. kolejka:
piątek, 11. września:

Strażak Mokrzyska – Orzeł Dębno 17:00

sobota, 12. września:
Szreniawa Nowy Wiśnicz – Olimpia Kąty 17:00

Arkadia Olszyny – Sokół Borzęcin Górny 17:00

Błyskawica Proszówki – Radłovia Radłów 17:00

niedziela, 13. września:
Olimpia Bucze – Naprzód Sobolów 14:00

Jadowniczanka Jadowniki – Raba Książnice 16:00

Sokół Maszkienice – LKS Poręba Spytkowska 17:00

pauza: LUKS Wola Radłowska

Znów już w piątek swój domowy mecz rozegra Strażak Mokrzyska, a tym razem rywalem tego zespołu będzie Orzeł Dębno. Podopieczni trenera Marcina Manelskiego ostatnio pokonali w Porębie Spytkowskiej miejscowy LKS (3-2) i teraz z pewnością będą chcieli pójść za ciosem. Jeśli marzą o włączeniu się w walkę o czołowe pozycje, to musza pokonać Orła, który po niezłym pierwszym spotkaniu, w którym okazał się lepszy właśnie od LKS-u Poręba (1-0), potem zaczął spisywać się słabiej i notuje obecnie passę czterech porażek z rzędu. Faworytem spotkania będą gospodarze.

Interesująco zapowiada się starcie Szreniawy z Olimpią Kąty. Z jednej strony gospodarze na swoim boisku w Nowym Wiśniczu wygrali oba dotychczasowe spotkania, a z drugiej Olimpia może pochwalić się wygranymi w swoich dwóch ostatnich meczach. Żeby było ciekawiej, to przeciwnikami, których udało się pokonać obu zespołom były ekipy Orła Dębno oraz Raby Książnice. Trudno przewidzieć, czy któraś ze stron zdoła przedłużyć korzystną serię. Na pewno można spodziewać się, że gospodarze będą szukali swoich szans po szybkich atakach oraz stałych fragmentach, ponieważ są mocni w tych elementach.

Po czterech porażkach na początek sezonu pierwszą zdobycz będzie chciała wywalczyć Arkadia Olszyny. Jej rywalem będzie Sokół Borzęcin, a wiec zespół, który z jednej strony nieźle rozpoczął rundę i wciąż pozostaje niepokonany, ale z drugiej ostatnio borykał się z problemami kadrowymi i głównie remisował swoje spotkania. Pytanie, czy drużyna Arkadii będzie w stanie wykorzystać problemy rywali, skoro wszystko wskazuje na to, że obecnie znajduje się w słabej formie. W tej sytuacji chyba żaden wynik nie będzie zaskoczeniem.

Niezwykle interesująco zapowiada się mecz Błyskawicy z Radłovią, które zajmują obecnie dwie najwyższe pozycje. Ekipa z Proszówek wygrała wszystkie swoje cztery spotkania ligowe, zdobywając w nich aż 15 goli, co daje doskonałą średnią 3,75 na mecz, do tego straciła ich jedynie 4. Dodatkowo każdy mecz wygrała różnicą co najmniej dwóch bramek. Goście z Radłowa rozegrali już pięć pojedynków, spośród których wygrali cztery i raz zremisowali. Zdobywali dotychczas jeszcze więcej trafień, ponieważ 21 strzelonych goli daje średnią aż 4,2 na spotkanie. Radłovia sama jednak sporo traciła. 9 trafień zanotowanych przez rywali nie wystawia najlepszego świadectwa, jeśli chodzi o grę w obronie. Do tego zespół w swoich dwóch ostatnich meczach nie zachwycił, bo najpierw długo męczył się z słabo dysponowaną Arkadią Olszyny, by ostatecznie wygrać 2-1, a ostatnio jedynie zremisował 4-4 z Olimpią Bucze. Wskazać faworyta tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się pojedynku będzie trudno, ale wydaje się, że w minimalnie lepszej dyspozycji byli ostatnio gospodarze i to oni mają nieco większe szanse na zwycięstwo.

Niezbyt zadowolone ze swojej postawy mogą być na razie drużyny Olimpii Bucze oraz Naprzodu Sobolów, ale przed tygodniem obie powiększyły swój dorobek i w tym momencie znajdują się ponad strefą spadkową. Olimpia, jak już zostało wspomniane, sensacyjnie zremisowała w Radłowie (4-4), natomiast Naprzód pokonał 2-0 Arkadię i wygrał po raz pierwszy w sezonie. Trudno ocenić, który zespół dysponuje w tym momencie większym potencjałem. Na pewno stawka meczu będzie wysoka, ponieważ ewentualny zwycięzca oddali się jeszcze bardziej od zespołów zajmujących ostatnie pozycje.

Bardzo nierówną formę w dotychczasowych spotkaniach prezentowały zespoły Jadowniczanki oraz Raby Książnice. Pierwszy z nich ostatnio wygrał aż 5-1 z Orłem Dębno, ale we wcześniejszych spotkaniach miał ogromne problemy z powstrzymywaniem ataków rywali, z kolei podopieczni trenera Wojciecha Stanisza nieźle rozpoczęli sezon, ale ostatnio ponieśli dwie porażki. W meczach tych ekip pada mnóstwo bramek. W sześciu spotkaniach z udziałem Jadowniczanki fani mogli zobaczyć już 29 goli, natomiast w pięciu starciach Raby – 24. Wydaje się, że i tym razem oba zespoły powinny postawić na atak, dlatego to spotkanie również zapowiada się interesująco.

Na pierwsze zwycięstwo w sezonie nadal czeka Sokół Maszkienice. Teraz o pierwszą wygraną nie będzie też łatwo, ponieważ rywalem zespołu prowadzonego od niedawna przez trenera Sławomira Jagłę będzie LKS Poręba Spytkowska. Drużyna beniaminka przegrała wprawdzie ostatnio swoje spotkanie ze Strażakiem Mokrzyska, ale wcześniej wygrała dwa mecze z rzędu – z Olimpią Kąty 3-0 oraz Jadowniczanką 4-1 – i generalnie spisuje się dobrze. To goście wydają się być w tym momencie lepszym zespołem i oni będą faworytem spotkania.

Tabela:
1. Radłovia Radłów 5 13 21-9
2. Błyskawica Proszówki 4 12 15-4
3. LUKS Wola Radłowska 5 9 6-7
4. Strażak Mokrzyska 5 8 8-9
5. LKS Poręba Spytkowska 5 7 11-7
6. Olimpia Kąty 4 7 6-6
7. Jadowniczanka Jadowniki 6 7 13-16
8. Sokół Borzęcin Górny 4 6 8-6
9. Naprzód Sobolów 5 6 7-6
10. Szreniawa Nowy Wiśnicz 4 6 3-7
11. Raba Książnice 5 5 11-13
12. Olimpia Bucze 4 4 10-10
13. Sokół Maszkienice 5 3 6-12
14. Orzeł Dębno 5 3 5-11
15. Arkadia Olszyny 4 0 4-11