Reklama

A-klasa Bochnia: Przed nami mecze 6. kolejki. Najciekawiej zapowiada się pojedynek GKS-u II Drwinia z Orłem Cikowice

Nadszedł czas na 6. kolejkę w bocheńskiej A-klasie. Sytuacja w tabeli powoli zaczyna się krystalizować, ale wyniki kilku meczów mogą znów spowodować spore zmiany w stawce. Najciekawiej zapowiada się mecz GKS-u II Drwinia z Orłem Cikowice, ponieważ te zespoły bardzo udanie rozpoczęły rundę i nadal pozostają niepokonane. Pozostałe spotkania także jednak z pewnością dostarczą fanom wiele emocji.

6. kolejka:
sobota, 12. września:

Czarni Kobyle – Tarnavia Tarnawa 16:00

Novi/Rzezawianka Rzezawa – Macierz Lipnica Murowana 17:00

niedziela, 13. września:
Beskid Żegocina – Górnik Siedlec 13:00

GKS II Drwinia – Orzeł Cikowice 13:00

Ceramika Muchówka – Zryw Królówka 13:00

LKS Trzciana 2000 – Błękitni Krzeczów 16:00

Żubr Gawłówek – Victoria Słomka 17:00

pauza: Raba Niedary

zaległe mecze 3. kolejki:
Macierz Lipnica 1-4 Górnik Siedlec
Wojciech Stachoń 39′ – Mateusz Nowak 4′, 44′, 64′, Maciej Łagos 23′

Tarnavia Tarnawa 2-2 Orzeł Cikowice
Ryszard Banat 12′, 75′ – Robert Dziwisz 3′, Wiktor Olearczyk 37′

Jeden zdobyty punkt w czterech spotkaniach, 0 strzelonych bramek. Nie tak początek sezonu z pewnością wyobrażali sobie fani Czarnych Kobyle. Trapiona urazami drużyna zmierzy się tym razem z Tarnavią, która z jednej strony zanotowała niezły początek sezonu, ale z drugiej jej kadra również zaczęła się kurczyć w skutek urazów. Pod znakiem zapytania stoi między innymi występ Ryszarda Banata, który zdobył oba gole dla drużyny w środowym zaległym meczu 3. kolejki z Orłem (2-2). W tej sytuacji trudno przewidzieć wynik meczu, jednak wydaje się, że wciąż to goście mają obecnie po swojej stronie więcej argumentów.

Ważny pojedynek stoczą drużyny Rzezawianki i Macierzy Lipnica. Pierwsza z nich bardzo niemrawo rozpoczęła sezon, ale w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyła aż 11 goli i zgarnęła 6 punktów. Dla Macierzy ostatni tydzień był okresem wahań nastrojów, ponieważ po zwycięstwie nad Czarnymi Kobyle (1-0) w środę zespół zupełnie zawiódł i przegrał aż 1-4 ze słabym wcześniej Górnikiem Siedlec. Stawka meczu będzie wysoka, ponieważ zdobycie 3 punktów pozwoliłoby zwycięzcy zająć pozycję w górnej części tabeli. Patrząc na dyspozycję z ostatnich spotkań faworytem wydaje się być ekipa gospodarzy.

Podobnie wysoka będzie stawka spotkania Beskidu z Górnikiem. Obie ekipy mają za sobą bardzo słaby początek rundy, ale ostatnio przełamały niemoc i sięgnęły po pierwszy w sezonie komplet punktów. Beskid pokonał 2-1 Rabę Niedary, a Górnik, jak zostało już wspomniane, dość niespodziewanie ograł w środę w Lipnicy Macierz 4-1. Bardzo trudno wskazać faworyta tego meczu, ponieważ oba zespoły były ostatnio dalekie od dobrej dyspozycji. Można liczyć na to, że rywalizacja będzie zacięta i wyrównana.

Hitem 6. kolejki będzie spotkanie GKS-u II Drwinia z Orłem Cikowice. Oba zespoły zgromadziły dotychczas po 11 punktów w pięciu meczach i wciąż pozostają niepokonane. Co ciekawe, te drużyny mają obecnie taki sami bilans bramek: +10. Orzeł może pochwalić się zdobyciem aż 17 goli, z kolei GKS II dał ich sobie strzelić jedynie 2. Bardzo trudno wskazać faworyta spotkania, bo oba zespoły dysponują szeroką gamą atutów. Jest nadzieja, że będzie to jedno z najciekawszych starć w całej rundzie.

W Muchówce po raz pierwszy w historii w spotkaniu ligowym zmierzą się zespoły Ceramiki oraz Zrywu Królówka. Faworytem konfrontacji będzie oczywiście pierwszy z nich, nie tylko dlatego, że Zryw w roli gospodarza na tym boisku jeszcze nie zdobył punktów w A-klasie. Podopieczni grającego trenera Mateusza Fortuny osiągnęli dobrą formę, grając skutecznie zarówno w ofensywie, jak i destrukcji, więc strata punktów przez nich byłaby ogromną niespodzianką.

Duże znaczenie dla rozwoju sytuacji będzie miał wynik meczu LKS-u Trzciana 2000 z Błękitnymi Krzeczów. Oba zespoły swoich ostatnich meczów nie zaliczą do udanych, ponieważ zakończyły się one ich porażką, choć poniosły je w zupełnie różnym stylu. Trzciana 2000 po zaciętym meczu uległa Victorii Słomka (1-2), natomiast Błękitni zostali rozbici przez Ceramikę (3-8). Gospodarze w czterech występach zgromadzili 5 punktów, goście z Krzeczowa rozegrali z kolei jeden mecz więcej, ale w dorobku mają za to 7 „oczek”. Wydaje się, że choć obecnie Błękitni wyprzedzają w tabeli ekipę z Trzciany, to jednak gospodarze mają obecnie nieco większe możliwości.

Trudne zadanie czeka zespół Żubra Gawłówek, bo w nadchodzącym spotkaniu ich rywalem będzie Victoria Słomka. Podopieczni trenera Sławomira Siodlarza podnieśli się ostatnio po przegranej z Ceramiką (0-3) i pokonali niewygodnego rywala, jakim jest LKS Trzciana 2000 (2-1). Żubr udowodnił już jednak, że potrafi walczyć o swoje. W czterech spotkaniach podopieczni trenera Kamila Szewczyka wywalczyli 5 punktów. Choć faworytem będa goście, to nie należy tutaj spodziewać się jednostronnego spotkania. Żubr z pewnością zrobi wszystko, by sprawić niespodziankę.

Tabela:
1. Ceramika Muchówka 4 12 18-3
2. Orzeł Cikowice 5 11 17-7
3. GKS II Drwinia 5 11 12-2
4. Victoria Słomka 5 10 9-6
5. Tarnavia Tarnawa 5 10 9-9
6. Błękitni Krzeczów 5 7 9-13
7. Novi/Rzezawianka Rzezawa 4 6 13-9
8. Żubr Gawłówek 4 5 5-5
9. LKS Trzciana 2000 4 5 7-6
10. Beskid Żegocina 5 4 9-14
11. Zryw Królówka 5 4 9-15
12. Macierz Lipnica Murowana 5 4 3-9
13. Raba Niedary 5 4 6-13
14. Górnik Siedlec 5 3 5-14
15. Czarni Kobyle 4 1 0-6