Reklama

Klasa okręgowa: Czas na 7. kolejkę. Czy Błyskawica zakończy passę Naprzodu?

Zbliżamy się powoli do półmetka rundy jesiennej. Dla tych zespołów, które zaliczyły słaby start będzie to już jeden z ostatnich momentów, by poprawić formę i zacząć punktować, jeśli marzą wciąż o zajęciu wysokiej pozycji. Spośród spotkań 7. kolejki najciekawiej zapowiada się to pomiędzy Naprzodem Sobolów i Błyskawicą Proszówki, ale emocji z pewnością nie zabraknie także na innych boiskach.

7. kolejka:
sobota, 19 września:

LUKS Wola Radłowska – Szreniawa Nowy Wiśnicz 16:00

Sokół Borzęcin Górny – Olimpia Bucze 16:00

Raba Książnice – Strażak Mokrzyska 16:00

Orzeł Dębno – Sokół Maszkienice 17:00

LKS Poręba Spytkowska – Arkadia Olszyny 17:00

niedziela, 20 września:
Naprzód Sobolów – Błyskawica Proszówki 14:00

Olimpia Kąty – Jadowniczanka Jadowniki 16:00

pauza: Radłovia Radłów

Całkiem niezły start rundy zanotowały zespoły LUKS-u Wola Radłowska oraz Szreniawy Nowy Wiśnicz, bo w pięciu meczach zanotowały po trzy zwycięstwa. Co ciekawe, beniaminek z Woli Radłowskiej punktował głównie na obcych boiskach, natomiast podopieczny trenera Marcina Motaka wyróżnia to, że są trudnym rywalem na własnym terenie, gdzie wygrali wszystkie dotychczas rozegrane spotkania, natomiast mają problemy w starciach wyjazdowych. Trudno liczyć, że spotkanie tych ekip będzie pełne kombinacyjnych akcji, ale z pewnością nie zabraknie za to walki i szybkich ataków.

Zagadką jest to, jak zaprezentują się w bezpośrednim pojedynku zespoły Sokoła Borzęcin oraz Olimpii Bucze. Pierwszy z zespołów nadal pozostaje niepokonany po czterech rozegranych meczach, ale w ostatnim czasie zmagał się z poważnymi problemami kadrowymi i nie wiadomo, czy ten problem znikinie w najbliższym czasie, czy też będzie jeszcze narastał. Olimpia z kolei z reguły prezentowała się słabo, ale potrafiła też zaskoczyć pojedynczymi dobrymi występami. Bardzo trudno przewidzieć, jak będzie tym razem.

Przedłużyć dobrą passę z pewnością będzie chciał Strażak Mokrzyska, który w tej serii gier zmierzy się na wyjeździe z Rabą Książnice. Te zespoły swoje ostatnie mecze kończyły w skrajnie odmiennych nastrojach, bo goście wygrali poprzednie dwa, natomiast ekipa prowadzona przez trenera Wojciecha Stanisza spuściła z tonu po dobrym początku sezonu i ma na koncie już trzy porażki z rzędu. W tej sytuacji to zespół Strażaka będzie wyraźnym faworytem konfrontacji.

Niezwykle ważne spotkanie czeka spisujące się fatalnie drużyny Orła Dębno i Sokoła Maszkienice. Pierwsza z nich poniosła już pięć porażek w sezonie, druga wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo. Trudno stwierdzić, która obecnie znajduje się w gorszej dyspozycji. Stawka pojedynku będzie wysoka, ponieważ nawet jeśli ewentualne zwycięstwo nie stanie się impulsem, który spowoduje, że zwycięzca zacznie grać lepiej, to przynajmniej będzie się wiązało ze zdobyciem cennych punktów i pozwoli poprawić atmosferę oraz zmniejszyć rosnącą presję.

Nadal ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Arkadia Olszyny. Wprawdzie ten zespół rozegrał dotychczas jedynie cztery spotkania, ale wszystkie przegrał. O pierwszą zdobycz będzie musiał teraz powalczyć w Porębie Spytkowskiej z miejscowym LKS-em, co jednak będzie bardzo trudnym zadaniem, bo ekipa beniaminka w sześciu meczach zdobyła 10 punktów i zajmuje wysokie 4. miejsce. To miejscowi będą faworytem tego pojedynku.

Interesująco zapowiada się mecz Naprzodu z Błyskawicą. Gospodarze od ponad roku nie dali się pokonać na własnym boisku. Ten sezon rozpoczęli słabo i wydawało się, że ich passa musi szybko zostać przerwana, ale w ostatnich tygodniach wyraźnie poprawili formę i wygrali swoje spotkania. Błyskawicę zadowolić może tylko zwycięstwo. Z jednej strony zespół będzie musiał odrobić choć część strat do Radłovii po porażce w bezpośrednim pojedynku, a z drugiej przystąpi do rywalizacji podbudowany wygraną w Pucharze Polski. W tej sytuacji to mimo wszystko goście wydają się być minimalnym faworytem, choć wygrać w Sobolowie może być naprawdę trudno.

7. kolejkę zakończy mecz Olimpii Kąty z Jadowniczanką. To spotkanie zapowiada się interesująco, bo obie ekipy zdołały podnieść się w ostatnich tygodniach po słabym początku sezonu i obecnie zajmują miejsca w środkowej części tabeli. Nie będzie łatwo przewidzieć, według jakiego scenariusza potoczy się ten mecz, bo Olimpia znana jest raczej z dobrej gry w obronie, natomiast Jadowniczanka stawia zdecydowanie na atak, przez co dużo bramek strzela, ale i sama ich sporo traci. Obecnie jej bilans bramkowy to 18-18 po siedmiu rozegranych pojedynkach, więc wychodzi po ponad 2,5 na spotkanie! Stawka meczu jest wysoka, bo zwycięzca na pewno znajdzie się po tej serii gier na miejscu w górnej części tabeli.

Tabela:
1. Radłovia Radłów 6 16 24-10
2. Błyskawica Proszówki 5 12 16-7
3. Strażak Mokrzyska 6 11 11-9
4. LKS Poręba Spytkowska 6 10 13-8
5. Jadowniczanka Jadowniki 7 10 18-18
6. Naprzód Sobolów 6 9 12-7
7. LUKS Wola Radłowska 5 9 6-7
8. Szreniawa Nowy Wiśnicz 5 9 5-8
9. Olimpia Kąty 5 7 7-8
10. Sokół Borzęcin Górny 4 6 8-6
11. Raba Książnice 6 5 13-18
12. Olimpia Bucze 5 4 11-15
13. Sokół Maszkienice 6 3 7-14
14. Orzeł Dębno 6 3 5-14
15. Arkadia Olszyny 4 0 4-11