Reklama

Przed 8. kolejką IV ligi

Zapowiada się bardzo ciekawy weekend dla kibiców IV ligi w naszym regionie. Już dzisiaj, w sobotę do Rylowej przyjedzie Tarnovia, do Bochni Unia Tarnów, a Okocimski gościć będzie Orkana Szczyrzyc. W niedzielę GKS Drwinia zmierzy się z Limanovią.

Rylovia po dwutygodniowej przerwie spowodowanej pauzą w poprzedniej kolejce wraca na czwartoligowe boiska i gościć będzie Tarnovię. Gospodarze utknęli z dorobkiem 4 punktów w dolnej części tabeli (16. miejsce). Ostatni mecz rozegrany przez drużynę Piotra Stawarza zakończył się porażką RYlovii w Białce Tatrzańskiej 1-3. W nie najlepszych nastrojach do Rylowej przyjadą tarnowianie, którzy zanotowali trzy porażki z rzędu (kolejno z Wolanią, Wierchami i Watrą) nie strzelając w nich choćby bramki. Czy to sygnał dla beniaminka, że dzisiaj może nastąpić marsz w górę tabeli?

O godzinie 13.30 w Bochni rozpocznie się mecz BKS – Unia Tarnów. Zapowiada się ciekawe spotkanie. W końcu do Bochni przyjeżdża najlepsza w ostatnich latach drużyna IV ligi oraz trzecia drużyna w aktualnej tabeli ligowej. Mimo, że tarnowianie mają już na swoim koncie dwie porażki, w tym wstydliwą 5-1 z rezerwami Termaliki, to jednak przed tygodniem dali pokaz swojej siły gromiąc aż 9-1 Barciczankę. Bochnianie co prawda w tym samym czasie przegrali, ale po wymianie ciosów na boisku lidera w Maniowach. Co ciekawe bochnianie, którzy zajmują 13. miejsce w tabeli mają na swoim koncie niemal wyrównany stosunek bramek zdobytych do straconych. Na 13 goli zdobytych, zespół Janusza Piątka stracił 14 goli. Daje to nieco światła na postawę bochnian w ligowych bojach, w których gospodarze dzisiejszego meczu toczą zazwyczaj wyrównane boje z ligowymi rywalami. Dzisiaj w Bochni, przy zapewne licznych kibicach gości wspieranych przez sympatyków Okocimskiego, miejmy nadzieję zobaczymy dobry, emocjonujący mecz.

Kibice gości po meczu w Bochni będą mogli udać się do Brzeska, gdzie Okocimski mierzyć się będzie z Orkanem Szczyrzyc. To pojedynek absolutnie kluczowy dla zespołu trenera Tomasza Rogóża. Orkan ma trzy punkty więcej od „Piwoszy” dlatego jego ewentualne pokonanie z pewnością wywinduje gospodarzy w tabeli dając im nadzieję na udany finisz jesieni. Za brzeszczanami przemawia przede wszystkim fakt, że dokonali przed tygodniem przełamania wygrywając swój pierwszy ligowy mecz w bieżącym sezonie (z Popradem Rytro). Co więcej będą chcieli zrewanżować się dzisiejszemu rywalowi za trudną do zrozumienia porażkę z zeszłego sezonu. Okocimski prowadził 1-0 do przerwy, po zmianie stron grał z przewagą jednego zawodnika, a jednak dał sobie wyrwać nie tylko prowadzenie, ale nawet i punkt przegrywając 2-3.

W niedzielę GKS Drwinia sprawdzi formę Limanovii. Gospodarze po dwóch meczach wygranych z rzędu zajmują 7. lokatę z dorobkiem dziesięciu punktów. Rywale mają o dwa „oczka” więcej dlatego też jutrzejszy mecz wpisuje się w te z kategorii o „sześć punktów”. Wygrana zespołu trenera Rafała Polichta da mu awans w tabeli, pewność przebywania w górnej części tabeli przez dłuższy czas oraz szerszy margines błędu przed dalszą częścią rozgrywek. Limanovia prezentuje jak na razie dwie twarze. Pierwszą – ofensywną i agresywną – tyle że na własnym boisku. W Limanowej wygrała wszystkie trzy mecze z bilansem bramkowym 11-0. Na wyjazdach tak dobrze już nie jest jutrzejsi rywale GKS zanotowali zwycięstwo i porażkę w stosunku 2-1.

Program 8. kolejki:
Rylovia Rylowa – Tarnovia Tarnów 11:00
BKS Bochnia – Unia Tarnów 13:30
Okocimski Brzesko – Orkan Szczyrzyc 16:00
Glinik Gorlice – Metal Tarnów 16:00
Watra Białka Tatrzańska – Sokół Słopnice 17:00

niedziela:
GKS Drwinia – Limanovia Limanowa 13:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Poprad Rytro 11:00
Wolania Wola Rzędzińska – Lubań Maniowy 16:00
Wierchy Rabka Zdrój – Skalnik Kamionka Wielka 16:00

Pauzują: Poprad Muszyna, Barciczanka Barcice.