Reklama

I PLF: Nieudany początek sezonu dla BSF-u. Bochnianie ulegli Sośnicy Gliwice

Od porażki sezon 2020/21 rozpoczął zespół BSF-u ABJ Bochnia. Podopieczni trenera Marcina Waniczka okazali się słabsi w meczu wyjazdowym od Sośnicy Gliwice.

Kiedy w poprzedniej kampanii obie ekipy spotkały się w Bochni to BSF rozbił rywali aż 9-1. Od tego czasu śląski zespół znacząco wzmocnił jednak kadrę i przed początkiem nowej rundy wymieniany był w gronie kandydatów do walki o czołowe pozycje. Wkład nowych zawodników Sośnicy okazał się istotny dla przebiegu i końcowego wyniku wczorajszego spotkania. Po stronie BSF-u nie wystąpił powołany na konsultację Reprezentacji Polski Piotr Matras, jednak trudno tłumaczyć niepowodzenie absencją jednego gracza.

Gospodarze zaskoczyli bochnian już w 1 minucie, a na listę strzelców wpisał się Kiełpiński. Potem podopieczni trenera Waniczka wprawdzie zdołali się otrząsnąć i skonstruowali kilka składnych akcji, ale bez efektu w postaci gola, głównie dzięki dobrej postawie nowego bramkarza Sośnicy, Aleksandra Waszki. Skuteczni byli za to miejscowi, którzy podwyższyli prowadzenie po strzale Dziury. BSF mógł zmniejszyć straty na koniec pierwszej połowy, gdy czerwoną kartką ukarany został Hyży, ale przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał Daniel Bukowiec, a piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

Bochnianie rozpoczęli drugą część z dwubramkową stratą, ale i z przewagą zawodnika, co zdołali szybko wykorzystać. Po zespołowej akcji piłkę do siatki posłał Dawid Porębski, zaliczając w ten sposób swoje pierwsze trafienie w barwach bocheńskiego zespołu. Wydawało się, że BSF zdoła pójść za ciosem, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Choć obie strony stworzyły sobie jeszcze po kilka okazji, to gole zdobywali już tylko gospodarze. Najpierw na 3-1 podwyższył Jacek Hewlik, chwilę później trafienie zanotował Górka. Trener Marcin Waniczek zastosował manewr z wycofaniem bramkarza, ale nie przyniósł on pozytywnego skutku. Pewne zwycięstwo Sośnicy przypieczętował Kiełpiński.

BSF poniósł porażkę 1-5 i po 1. kolejce zajmuje ostatnią, 12. pozycję w tabeli. Szansę na rehabilitację zawodnicy będą mieli już w najbliższą niedzielę, 27 września, gdy zmierzą się w Bochni z Unią Tarnów.

Sośnica Gliwice 5-1 (2-0) BSF ABJ Bochnia
Kiełpiński 1′, 38′, Dura 15′, Hewlik 28′, Górka 29′ – Porębski 22′

BSF ABJ Bochnia:Krystian Jaszczyński, Jakub Smoleń – Kamil Rynduch, Mateusz Matlęga, Konrad Łękawa, Daniel Bukowiec, Jakub Maślak, Krystian Lewicki, Arkadiusz Budzyn, Dawid Porębski Maciej Wołoszyn.

1. kolejka:
Kamionka Mikołów 2-5 GKS Tychy

Gwiazda Ruda Śląska 6-5 KS AZS UMCS Lublin

Sośnica Gliwice 5-1 BSF Bochnia

Unia Tarnów 2-2 Futsal Nowiny

Stal Mielec 9-7 Profi-Sport Duda Gałów

Heiro Rzeszów 5-7 Górnik Polkowice