I PLF: Pewna wygrana BSF-u nad Unią Tarnów

Wysokim zwycięstwem zakończył się pierwszy w sezonie domowy mecz BSF-u. Bochnianie w dobrym stylu pokonali Unię Tarnów aż 8-2. Losy meczu praktycznie rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, którą gospodarze wygrali 6-1.

Od początku spotkania inicjatywa należała do podopiecznych trenera Marcina Waniczka, co potrafili szybko wykorzystać. Pierwszą bramkę dla bochnian zdobył Jakub Maślak, a niedługo później na 2-0 podwyższył Daniel Bukowiec. Asystę zanotował w tej sytuacji Mateusz Matlęga. Goście słabo rozpoczęli mecz, ale z nie zamierzali poddawać się zbyt łatwo i szybko odpowiedzieli po indywidualnej akcji Tomasza Grzesiaka, który huknął nie do obrony i było już tylko 2-1. Bochnianie nie zrazili się jednak utratą gola i szybko stworzyli sobie kolejne okazje. Dwa razy bliski szczęścia był kapitan zespołu, Kamil Rynduch, ale najpierw trafił w poprzeczkę po podaniu Dawida Porębskiego, a chwilę później jego strzał z dystansu z dużym trudem obronił bramkarz. W 12. minucie nic już jednak nie uratowało przyjezdnych, bo indywidualną akcję skutecznie wykończył Arkadiusz Budzyn.

Mecz toczony był w szybkim tempie i obie strony stwarzały sobie kolejne okazje do zdobycia gola. „Jaskółki” mogły szybko zniwelować znów straty, ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz BSF-u, Krystian Jaszczyński. Goście nie wykorzystali swoich okazji, za to bardzo skuteczni byli gospodarze. Najpierw szybki atak wykończył Daniel Bukowiec, potem prostopadłe podanie Krystiana Lewickiego wykorzystał Maślak, a równo syreną oznaczającą koniec pierwszej połowy na 6-1 strzałem z dystansu podwyższył Arkadiusz Budzyn.

Początek drugiej połowy nie był już tak udany w wykonaniu bochnian, natomiast zespół Unii nie poddał się mimo dużej straty i nadal szukał okazji do zdobycia bramki. W 22. minucie druga bramkę dla gości mógł zdobyć Mroczka, ale trafił jedynie w słupek po szybkim ataku. Chwilę później bochnianie nie mieli już tyle szczęścia, bo swoją drugą bramkę zdobył Grzesiak. Strata gola otrzeźwiła gospodarzy i w kolejnych minutach nie byli już tak ospali. Losy meczu praktycznie rozstrzygnął gol Piotra Matrasa, a wynik na 8-2 ustalił po podaniu Arkadiusza Budzyna Maciej Wołoszyn.

BSF wysoką wygraną powetował sobie choć częściowo porażkę z Sośnicą Gliwice w 1. kolejce. Kolejne spotkanie zespół z Bochni rozegra w najbliższą sobotę, gdy w Mielcu o godz. 19:30 zmierzą się ze Stalą.

BSF ABJ Bochnia 8-2 (6-1) Unia Tarnów
Jakub Maślak 4′, 19′, Daniel Bukowiec 7′, 14′, Arkadiusz Budzyn 12′, 20′, Piotr Matras 34′, Maciej Wołoszyn 39′ – Tomasz Grzesiak 9′, 24′.

BSF ABJ: Krystian Jaszczyński, Jakub Smoleń – Mateusz Matlęga, Konrad Łękawa, Piotr Matras, Daniel Bukowiec, Arkadiusz Budzyn, Kamil Rynduch, Krystian Lewicki, Dawid Porębski, Jakub Maślak, Kacper Paruch, Maciej Wołoszyn.