Reklama

Puchar Polski: Czas na mecze finałowe w PPN Bochnia i PPN Brzesko

Nadszedł czas na rozegranie spotkań finałowych Pucharu Polski na poziomie podokręgów. W PPN Bochnia o wygraną powalczą Błyskawica Proszówki, natomiast w PPN Brzesko dojdzie do pojedynku A-klasowych zespołów LKS-u Uszew oraz Korony Niedzieliska.

finał w PPN Bochnia:
Błyskawica Proszówki – BKS Bochnia – 11 listopada, 13:00

Błyskawica z BKS-em zmierzy się już jutro, w Święto Niepodległości, o godz. 13:00. Obie ekipy zmagania w rozgrywkach pucharowych zaczęły od II rundy. Pierwsza z drużyn podczas drogi do finału wyeliminowała Orła Cikowice (2-1), Górnika Siedlec (6-1) oraz tryumfatora poprzedniej edycji, czyli GKS Drwinia (2-1), natomiast bochnianie pokonali Zryw Królówka (10-0), LKS Trzciana (7-0) oraz Szreniawę (3-0), a więc nie stracili w tych rozgrywkach jeszcze choćby gola.

Oba zespoły mają za sobą trudny czas, choć nieco z innych powodów. BKS bardzo słabo spisuje się w rozgrywkach IV ligi i musi obecnie martwić się o to, czy zdoła utrzymać się na tym poziomie rozgrywek, z kolei występująca poziom niżej ekipa Błyskawicy z różnych powodów musiała odwoływać swoje ostatnie mecze, a kiedy już zagrała, to poniosła porażkę 3-5 z Jadowniczanką i straciła szansę na zmniejszenie strat do lidera z Radłowa.

Te zespoły poprzednio zmierzyły się ze sobą w marcu, gdy po szalonym spotkaniu na etapie 1/2 finału poprzedniej edycji Pucharu Polski Błyskawica wygrała 4-3 i awansowała do finału, co było dla tej A-klasowej jeszcze wówczas ekipy największym sukcesem w historii. Bardzo trudno przewidzieć, jak spiszą się teraz, zwłaszcza że w weekend czekają je jeszcze kolejne ważne mecze ligowe. Szykuje się jednak niezwykle interesujące spotkanie, zwłaszcza że obie strony z pewnością będą chciał wygrać prestiżowy pojedynek i podbudować morale w końcowym etapie rundy jesiennej.

finał w PPN Brzesko:
LKS Uszew – Korona Niedzieliska – 14 listopada, 12:00

W sobotę rozegrany zostanie z kolei mecz finałowy w PPN Brzesko. Zmierzą się w nim dwa zespoły z A-klasy, co należy uznać za sensację. Specyficzne były również okoliczności, w jakich obie ekipy wygrały swoje mecze 1/2 finału, ponieważ przegrany przez Koronę po serii rzutów karnych mecz z Jadowniczanką (1-1, k. 1-4) został zweryfikowany jako walkower na korzyść zespołu z Niedzielisk z powodu występu nieuprawnionego gracza w drużynie rywali. LKS Uszew nawet nie musiał z kolei rozgrywać swojego półfinałowego spotkania z Sokołem Borzęcin, ponieważ mający wtedy poważne problemy kadrowe rywale nie przyjechali na spotkanie. Wcześniej klub z Borzęcina próbował zmienić jego termin, ale wniosek nie został uwzględniony.

Wcześniej drużyna z Niedzielisk wyeliminowała B-klasową ekipę Jastrzębia Łoniowa (7-3), występującego w klasie okręgowej Strażaka Mokrzyska (3-1), a także Tymona Tymowa (3-2), z kolei LKS okazał się lepszy Orlika Szczurowa (6-1), IV-ligowego Okocimskiego Brzesko (3-3, k. 4-3) i Olimpii Bucze (3-1).

Miejmy nadzieję, że chociaż rywalizacja o zwycięstwo w finale rozstrzygnie się na boisku. Patrząc na wyniki osiągane w spotkaniach ligowych, zdecydowanym faworytem będzie ekipa gości, ponieważ przewodzi ona stawce z dorobkiem aż 40 punktów w czternastu meczach i pewnie zmierza po awans. LKS Uszew zajmuje obecnie 7. pozycję, mając na koncie 19 „oczek” po trzynastu rozegranych spotkaniach. Bezpośredni pojedynek tych zespołów, który również odbył się w Uszwi, zdecydowanie wygrała Korona, ponieważ zakończył się on wynikiem 0-5 na korzyść lidera.