Reklama

Klasa okręgowa: Za nami mecze zaległe, a przed nami kończąca rundę jesienną 15. kolejka

Czas rozegrać 15. serię gier rozgrywek grupy bocheńsko-brzeskiej klasy okręgowej. Formalnie kończy ona pierwszą część zmagań, ale część zespołów będzie miała do rozegrania jeszcze zaległe mecze. Spośród nadchodzących starć trudno wybrać jeden szlagier, ale kilka z nich zapowiada się niezwykle interesująco. W środę doszło do sporych przetasowań w tabeli, ponieważ rozegrano wtedy kilka zaległych spotkań.

15. kolejka:
sobota, 14 listopada:

LKS Poręba Spytkowska – Szreniawa Nowy Wiśnicz 13:00

Orzeł Dębno – Sokół Borzęcin Górny 13:00

Jadowniczanka Jadowniki – LUKS Wola Radłowska 13:00

niedziela, 15 listopada:
Raba Książnice – Naprzód Sobolów 13:00

Olimpia Kąty – Radłovia Radłów 13:00

Sokół Maszkienice – Błyskawica Proszówki 13:00

Arkadia Olszyny – Olimpia Bucze 13:00

pauza: Strażak Mokrzyska

Dobrze spisująca się w tej rundzie drużyna beniaminka z Poręby Spytkowskiej podejmie zawodzącą w meczach wyjazdowych Szreniawę Nowy Wiśnicz. LKS ostatnio musiał pauzować, więc nie wiadomo, jak się spisze, ale wcześniej na własnym boisku ograł aż 4-1 Naprzód Sobolów, co musi budzić uznanie, natomiast podopieczni trenera Marcina Motaka ostatnim czasie prezentują się dość słabo. Wprawdzie w poprzedni weekend pokonali zamykającą tabelę Arkadię (1-0), ale potem w środę ulegli w niezwykle ważnym pojedynku Sokołowi Maszkienice (2-3). Teraz przyjdzie im rozegrać mecz poza własnym boiskiem, a z sześciu spotkań wyjazdowych przywieźli dotychczas jedynie punkt. Wprawdzie wysoka porażka LUKS-u Wola Radłowska spowodowała, że drużyna… awansowała pozycję wyżej, ale to marne pocieszenie, bo na tym etapie sezonu liczy się przewaga nad zespołami zajmującymi najniższe miejsca, a ta stopniała do zera. Faworytem nadchodzącego meczu będą gospodarze.

Interesująco zapowiada się spotkanie Orła Dębno z Sokołem Borzęcin. Gospodarze w połowie rundy złapali wiatr w żagle i zaczęli spisywać się naprawdę dobrze, z kolei Sokół nadal boryka się z problemami kadrowymi, ale jest ekipą ze sporym potencjałem, dlatego nawet w okrojonym składzie może powalczyć o dobry wynik. Obie drużyny niedawno niespodziewanie zdołały zatrzymać mocną Radłovię. Orzeł zremisował 1-1, choć jeszcze w 90 minucie prowadził, natomiast Sokół nieco wcześniej odniósł skromne, ale bardzo cenne zwycięstwo (1-0). Potem wprawdzie zespół prowadzony przez trenera Mirosława Bieniasa przegrał z Naprzodem (1-4), ale w kolejnych meczach pokonał również 1-0 Szreniawę i zremisował 1-1 z Olimpią Kąty. Szykuje się zacięta rywalizacja.

Zespoły Jadowniczanki i LUKS-u Wola Radłowska przeżyły w ostatnim czasie huśtawkę nastrojów. Ekipa z Jadownik pokonała niedawno bardzo mocną Błyskawicę Proszówki (5-3), by w środę przegrać z Olimpią Bucze (2-3), z kolei LUKS najpierw przerwał passę spotkań bez wygranej pokonując aż 6-0 Olimpię Kąty, za to w Narodowe Święto Niepodległości został ograny przez Rabę Książnice (1-6). Większym potencjałem dysponują obecnie gospodarze, jednak to zespół, który nie zawsze potrafi poradzić sobie z rolą faworyta, co pokazał remisując 3-3 z ostatnią w tabeli Arkadią. Na pewno obie ekipy interesować może jedynie zwycięstwo, a skoro gra Jadowniczanka, to można też spodziewać się sporej ilości bramek.

Prezentująca tradycyjnie nierówną formę drużyna Raby Książnice podejmie Naprzód Sobolów. Oba zespoły zadowolić może jedynie zwycięstwo, choć oczywiście walczą one obecnie o zupełnie różne cele. Patrząc na tabelę, faworyta należałoby upatrywać w drużynie gości, jednak trzeba brać pod uwagę, że na obcych boiskach nie prezentują się oni tak dobrze, jak na swoim terenie. Rabę z kolei stać na bardzo dobry występ, ale równie dobrze może zaprezentować się słabo i przegrać z kretesem. Ostatnie dwa mecze tej ekipy to wyjazdowa porażka 2-5 z Radłovią i domowa wygrana 6-1 z LUKS-em.

Ostatnie tygodnie na pewno nie były zbyt udane dla drużyny Olimpii Kąty. Strata punktów przełożyła się na spadek w tabeli, przez co obecnie zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli, którego zajęcie na koniec sezonu prawdopodobnie będzie oznaczało spadek. Boleć musi zwłaszcza porażka aż 0-6 z nisko notowaną ekipą LUKS-u Wola Radłowska. Wprawdzie w zaległym spotkaniu udało się zremisować z Sokołem Borzęcin (1-1), ale to nie może zadowalać zespołu. Teraz rywalem będzie pierwsza w tabeli Radłovia. Ewentualna wygrana zapewni gościom utrzymanie pozycji lidera na koniec rundy jesiennej, niezależnie od tego, jak zakończą się zaległe spotkania rywali. Jest o co walczyć, ponieważ dla klubu byłby to historyczny wyczyn i doskonała puenta naprawdę udanego okresu.

Coraz bliżej wydostania się ze strefy spadkowej wydaje się być Sokół Maszkienice. Aby dokonać tego jeszcze przed końcem rundy, zespół musi zdobyć możliwie jak najwięcej punktów w spotkaniach z Błyskawicą i Arkadią Olszyny. W tym drugim starciu będzie raczej faworytem niezależnie od okoliczności, natomiast pokonanie pierwszego z rywali będzie wyzwaniem. Goście mają za sobą bardzo długą przerwę, po której przegrali z Jadowniczanką (3-5) i ulegli w rozgrywkach Pucharu Polski BKS-owi Bochnia (0-5), ale to wciąż jedna z najmocniejszych drużyn w stawce. Szykuje się zacięte spotkanie.

Sytuacja Arkadii jest nie do pozazdroszczenia. Wszystkie zespoły z dolnej części tabeli zdobyły w ostatnim czasie jakieś punkty, przez co strata ekipy z Olszyn wzrosła już do 12-13 „oczek”. Do końca rundy pozostały jej jeszcze łącznie trzy spotkania i jeśli marzy ona jeszcze o utrzymaniu, to musi zdobyć w nich kilka punktów, zaczynając koniecznie już od niedzielnego meczu z Olimpią Bucze. Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ Olimpia ma za sobą całkiem udane spotkania. Jeszcze rok temu to ona zamykała ligową tabelę, ale teraz potrafi punktować regularnie, dzięki czemu może zakończyć rundę jesienną w górnej połowie stawki. Faworytem nadchodzącego spotkania będą goście.

Zaległe mecze:
środa, 11 listopada:

2. kolejka:
Olimpia Kąty 1–1 Sokół Borzęcin

12. kolejka:
Olimpia Bucze 3–2 Jadowniczanka Jadowniki
Mikołaj Machalski 36′, 75′, Oskar Rysiewicz 83′ – Michał Żak 61′, 81′

Szreniawa Nowy Wiśnicz 2–3 Sokół Maszkienice
Daniel Turmiński 7′, Dominik Ochel 25′ – Maciej Buch 10′, 62′, Andrzej Ryglowski 45′

13. kolejka:
Raba Książnice 6–1 LUKS Wola Radłowska

Tabela:
1. Radłovia Radłów 13 30 39-19
2. Strażak Mokrzyska 12 23 22-20
3. Naprzód Sobolów 12 22 28-14
4. Błyskawica Proszówki 10 21 34-19
5. LKS Poręba Spytkowska 12 20 27-21
6. Olimpia Bucze 12 18 27-30
7. Jadowniczanka Jadowniki 13 18 32-33
8. Orzeł Dębno 12 16 21-22
9. Szreniawa Nowy Wiśnicz 13 14 10-17
10. Sokół Borzęcin Górny 11 14 13-16
11. LUKS Wola Radłowska 13 14 18-28
12. Raba Książnice 12 14 34-32
13. Olimpia Kąty 12 14 19-25
14. Sokół Maszkienice 12 13 23-33
15. Arkadia Olszyny 11 1 12-30