A-klasa Bochnia: Victoria zmiażdżyła Górnika, Ceramika najlepszym zespołem rundy jesiennej

Za nami 15. kolejka rozgrywek bocheńskiej A-klasy. Zwycięstwo Ceramiki w meczu z Trzcianą 2000 zapewniło tej pierwszej drużynie pozycję lidera na koniec roku. Wciąż tuż za nią może znaleźć się jednak Victoria Słomka, która zaimponowała, pokonując aż 11-2 Górnika Siedlec. Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli Czarni Kobyle.

pauza: GKS II Drwinia

Pewną wygraną nad Zrywem Królówka odniosła Tarnavia, a bohaterem meczu został młody Szymon Stalmach, który zdobył aż cztery gole. Do przerwy gospodarze prowadzili 2-0 właśnie po jego dwóch trafieniach. W 59 minucie gracz skompletował hat-tricka, a od 67 minuty przyjezdni musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kacpra Kukli. Szybko na 4-0 podwyższył Ryszard Banat i choć na to trafienie błyskawicznie odpowiedział Michał Łącki, to goście nie zdołali już powalczyć o korzystny rezultat. Wynik na 5-1 ustalił Stalmach. Tarnavia zajmuje obecnie niezłe 7. miejsce, a ma do rozegrania jeszcze dwa zaległe mecze. Zryw jest dopiero 13. i swojej pierwszej rundy w rozgrywkach A-klasy nie może zaliczyć do udanych.

Faworytem meczu, w którym Górnik Siedlec podejmował Victorię Słomka, byli goście, ale po kilku niezłych występach gospodarzy można było liczyć na zaciętą rywalizację. W praktyce okazało się jednak, że wicelider tabeli zdominował swoich przeciwników. Do przerwy było wprawdzie tylko 1-2, bo na bramki Patryka Babicza oraz Wojciecha Popadiaka odpowiedział Mateusz Nowak, ale w 45 minucie czerwoną kartkę otrzymał Michał Ćwik z Górnika i sytuacja miejscowych stała się niezwykle trudna. Victoria wykorzystała przewagę i podwyższyła prowadzenie po trzech golach Marcina Ochlusta. Po jednym golu dołożyli także Babicz i Popadiak, co rozstrzygnęło losy rywalizacji. Goście nie odpuścili i zdobyli kolejne gole, a ich autorami zostali Oskar Waśniowski i Kacper Dziadoszczyk. Drużynę Górnika stać było jedynie na zdobycie drugiej bramki, którą na swoje konto zapisał Dawid Raś, a więc były zawodnik Victorii, ale goście jeszcze odpowiedzieli trafieniami Ochlusta i Adama Dunaja. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-11. Victoria zapewniła sobie zajęcie 2. miejsca w rundzie jesiennej. Do Ceramiki traci 7 punktów, ale ma jeszcze do rozegrania aż dwa zaległe mecze. Górnik po serii niezłych wyników przegrał z kretesem i zakończył rundę na 14. pozycji, więc wiosną musi poprawić formę, jeśli chce się utrzymać w A-klasie.

Od kiedy trenerem zespołu Czarnych Kobyle został Mateusz Cieśla jego podopieczni wygrali wszystkie trzy mecze. Tym razem na własnym boisku ograli, choć nie bez problemów, ligowego „outsidera”, czyli Rabę Niedary. Gospodarze prowadzili od 15 minuty po rzucie rożnym, a na listę strzelców wpisał się Michał Serwatka. Kwadrans później goście otrzymali rzut karny, który wykorzystał Tomasz Żelazny. W 57 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Szymon Gut, ale goście nie tylko nie wykorzystali przewagi, ale jeszcze dali sobie strzelić drugą bramkę, którą na swoje konto zapisał Miłosz Mochel. W 75 minucie siły się wyrównały, bo z boiska odesłany został także Mateusz Paluch. Czarni utrzymali skromne prowadzenie i udanie zakończyli rundę jesienną. Obecnie zajmują 8. miejsce i będą mogli bez większego stresu budować formę w trakcie przerwy zimowej, bo zyskali już sporą przewagę nad ekipami zajmującymi najniższe lokaty. Raba po raz kolejny przegrała drugą połowę, dlatego można wnioskować, że przygotowanie kondycyjne tego zespołu pozostawia sporo do życzenia. Klub z Niedar na ten moment jest głównym kandydatem do spadku.

Pewne domowe zwycięstwo w starciu z Żubrem odniosła drużyna Novi/Rzezawianki. Stawiani w roli zdecydowanego faworyta gospodarze prowadzili 2-0 po bramkach Kacpra Żurawskiego i Mateusza Klesiewicza. Tuż po przerwie straty przyjezdnych zmniejszył Kacper Sądel, ale nie potrafili już doprowadzić do wyrównania, za to drużyna Rzezawianki zaprezentowała wysoką skuteczność i zdobyła kolejne gole. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Rafał Góral, jedną bramkę zdobył Damian Żurawski, a wynik meczu na 6-1 ustalił Klesiewicz. Wygrana zapewniła zespołowi z Rzezawy zajęcie 3. miejsca na koniec rundy jesiennej. Żubr jest 11., ale będzie miał jeszcze szansę poprawić swoją pozycję.

Po dwóch remisach zwycięstwem niezwykle udaną rundę zakończyła Ceramika Muchówka. Początek spotkania z LKS-em Trzciana nie należał do zbyt emocjonujących i do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie drużyna lidera potwierdziła jednak klasę i rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść. W 70 minucie pierwszą bramkę zdobył Jakub Stabrawa, który głową wykończył podanie Pawła Motaka, a zwycięstwo przypieczętowały gole Michała Mazurka o Jerzego Dymury. Ceramika zakończyła rundę z dorobkiem aż 38 punktów na 42 możliwe do zdobycia. Drużyna z Trzciany zdobyła zaledwie 1 punkt w ostatnich czterech meczach i obecnie musi martwić się o utrzymanie w A-klasie.

Udanym występem rundę jesienną zakończyła Macierz. Podopieczni trenera Damiana Pławeckiego pewnie pokonali na własnym boisku Beskid Żegocina, który po niespodziewanym remisie z Ceramiką tym razem nie był w stanie sprawić niespodzianki. Do przerwy gospodarze prowadzili 2-0 po bramkach Konrada Urbańskiego i Huberta Strugały, a w drugiej połowie na 3-0 podwyższył jeszcze Dawid Trzmiel. Beskid stać było na zdobycie honorowego trafienia, które na swoje konto zapisał Tomasz Krawczyk, ale kolejnych goli nie udało się już zdobyć. Macierz wygrała i po bardzo dobrej drugiej połowie rundy awansowała na 5. miejsce w tabeli, choć może je jeszcze stracić na rzecz Orła Cikowice, który ma tyle samo punktów i aż trzy zaległe mecze. Beskid przeżywa bardzo trudny okres i w przerwie zimowej musi wzmocnić swoją kadrę, jeśli chce uniknąć rozpaczliwej obrony przed spadkiem.

1. Ceramika Muchówka 14 38 56-16
2. Victoria Słomka 12 31 51-12
3. Novi/Rzezawianka Rzezawa 14 31 48-19
4. GKS II Drwinia 13 27 33-16
5. Macierz Lipnica Murowana 14 20 22-23
6. Orzeł Cikowice 11 20 36-24
7. Tarnavia Tarnawa 12 18 20-25
8. Czarni Kobyle 14 17 25-29