Reklama

Jesienne ostatki. Okocimski podejmie BKS

To już ostatnia jesienna kolejka rozgrywek piłkarskiej IV ligi. A w niej kolejny prestiżowy pojedynek zespołów z naszego regionu: Okocimski Brzesko podejmie BKS Bochnia. Walczący o awans do pierwszej dziesiątki GKS Drwinia zmierzy się z kolei z Wolanią, zaś Rylovia w delegacji postara się o punkty w meczu z tarnowskim Metalem.

W Bochni, przy Parkowej gdzie mieści się siedziba BKS Bochnia, w minioną sobotę miało miejsce małe trzęsienie ziemi w wyniku którego pracę stracił dotychczasowy szkoleniowiec BKS – Janusz Piątek (więcej TUTAJ). Rozstanie było efektem słabej ligowej formy zespołu oraz, bezpośrednio, porażki z lokalnym rywalem – GKS Drwinia (skrót meczu TUTAJ). Dość powiedzieć, że początek rundy był dla BKS umiarkowanie obiecujący. Po sześciu meczach podopieczni Janusza Piątka mieli na swoim koncie 7 punktów i zajmowali 10. lokatę. Dla porównania ich dzisiejszy rywal – Okocimski – w tym samym czasie zamykał ligową stawkę nie mając na swoim koncie choćby punktu. Dzisiaj gdy rozegrana będzie 16. seria meczów, bochnianie mają zaledwie 11 punktów, zaledwie o 1 więcej od „Piwoszy”, którzy mają do rozegrania jeden mecz więcej (na przestrzeni ostatnich pięciu meczów wygrali dwukrotnie). Dzisiejszy mecz to nie tylko prestiżowy pojedynek dwóch lokalnych ośrodków piłkarskich, które przeżywają swoje problemy na różne sposoby i w odmienny sposób próbują zaradzić ograniczeniom jakie ich dotykają. To także mecz, w którym najważniejsze będą trzy punkty, bez względu na piękno gry. Dlatego możemy spodziewać się zażartego pojedynku, wielu męskich starć i emocji do ostatniego gwizdka sędziego. Stawka jest duża: wygrany zbliży się do środka stawki strefy spadkowej; przegrany na dłużej pozostanie w jej dolnej części. Klub z Bochni nie wydał komunikatu kto poprowadzi zespół w meczu z Okocimskim. Prawdopodobnie będzie to któryś ze szkoleniowców zespołów młodzieżowych. Warto przypomnieć, że w poprzednim, niepełnym sezonie BKS wygrał w Brzesku 0-1.

Po efektownym zwycięstwie przy Parkowej GKS podejmie na swoim stadionie Wolanię. Drwinianie dzięki wygranym derbom zajmują 12. miejsce w ligowej stawce i do upragnionej 10. lokaty zajmowanej przez Tarnovię tracą zaledwie dwa punkty. Dzisiejszy rywal GKS – Wolania ma na swoim koncie siedem „oczek” więcej (24) od dorobku GKS. To też o 5 punktów więcej od stanu posiadania Tarnovii co pozwala Wolanii na spokojne przygotowywanie się do dzisiejszej konfrontacji oraz przerwy zimowej. Niemniej jednak pokonanie przez zespół Rafał Polichta Wolanii pozwoli na zmniejszenie strat drwinian do tego zespołu do zaledwie 4 punktów, co w perspektywie czterech wiosennych meczów kończących pierwszą rundę sezonu może mieć ogromne znaczenie dla rywalizacji o prawo gry w grupie miestrzowskiej. Zadanie przed GKS będzie jednak trudne, gdyż Wolania jest w formie. Świadczą o tym jej ostatnie wyniki. W pięciu ostatnich meczach drużyna Tomasza Juszczyka dwukrotnie wygrała, odnotowała dwa remisy i tylko raz uznała wyższość rywala.

Dwa kolejne zwycięstwa rozbudziły nadzieje kibiców i zawodników Rylovii na kolejne ligowe punkty. Niestety przed tygodniem zespół Piotra Stawarza przegrał z Limanovią i szansa na utrzymanie miejsca lub awans w ligowej stawce przepadła. Na jak długo? Dzisiaj Rylovia zmierzy się z innym beniaminkiem IV ligi – Metalem Tarnów, który tak jak zespół z powiatu brzeskiego bardzo potrzebuje ligowych punktów. Cele obu ekip aktualnie jednak różnią się. Tarnowianie mają 16 punktów i plasują się tuż za GKS Drwinia. Przed tygodniem przegrali arcyważny mecz z Watrą czym skomplikowali sobie plany na grę w grupie mistrzowskiej. Rylovia z 10 punktami musi pokusić się o zwycięstwo w Tarnowie, aby podtrzymywać swoje szanse na uratowanie czwartej ligi dla Rylowej. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, w którym nikogo nie zadowoli remis.

Program 16. kolejki IV ligi:
GKS Drwinia – Wolania Wola Rzędzińska 11:00
Canpack Okocimski Brzesko – BKS Bochnia 11:30
Metal Tarnów – Rylovia Rylowa 13:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Barciczanka Barcice 11:00
Poprad Muszyna – Watra Białka Tatrzańska 11:30
Glinik Gorlice – Wierchy Rabka Zdrój 12:00
Poprad Rytro – Skalnik Kamionka Wielka 13:00
Orkan Szczyrzyc – Sokół Słopnice 13:00
Limanovia Limanowa – Tarnovia Tarnów 13:30