Reklama

Futsal. Kolejny Brazylijczyk w BSF Bochnia

Lucas da Silva Borges – tak nazywa się nowy zawodnik BSF Bochnia. Nowo pozyskany piłkarz będzie miał okazję zadebiutować w nowych barwach w meczu I ligi futsalu, w którym BSF zagra na wyjeździe z Kamionką Mikołów. 

Nowo zakontraktowany zawodnik występował poprzednio w węgierskiej ekstraklasie w klubie – FC Ujpest Budapeszt. Wcześniej grał w klubach futsalowych na Cyprze (AEK Larnaka) , w Czechach (Svarog FC Teplice – 21 meczów, 10 bramek) oraz we Francji (UJS Toulouse – 6 meczów, 1 bramka), a także na początku swojej kariery – w Brazylii (AA FIB). Na Węgrzech rozegrał tylko trzy mecze (wszystkie poza pierwszą czwórką), w których strzelił jedną bramkę oraz zanotował dwie asysty. Z powodu pandemii koronawirusa jego ostatni oficjalny mecz w barwach Fioletowych miał miejsce wczesną wiosną tego roku. Zawodnik w rozmowie z serwisem internetowym Ujpestu liczył, że jesienią nadal będzie reprezentował barwy tego klubu oraz szkolił w nim młodzież. Tak się nie stało. Do Bochni trafił zawodnik ograny w różnych ligach, w dobrym piłkarskim wieku. W jakiej jest formie? Trudno ocenić. Z zespołem z Bochni trenował tylko dwukrotnie. Niemniej jednak oficjalna strona klubu określając jego umiejętności informuje: na treningach imponuje technicznymi umiejętnościami oraz szybkością ma rozwiązać przynajmniej część kłopotów, z którymi boryka się zespół.  Czy oznacza to, że prezentuje się lepiej od reszty zespołu pozostającej przecież w ciągłym pierwszoligowym treningu? 

Lucas da Silva Borges to drugi Brazylijczyk, który reprezentuje barwy BSF Bochnia. Pierwszym był Matheus Lemes Soares, który w ubiegłym sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem bocheńskiego pierwszoligowca. Oficjalna strona klubu z Bochni informuje również, że sprowadzenie Brazylijczyka wiązało się z rezygnacją z treningów dwójki młodych zawodników bocheńskiego klubu: Mateusza Matlęgi i Igora Dymury, którzy zamiast gry na hali wybrali studia, odpowiednio informatyczne i medyczne. 

Źródło: BSF Bochnia, ujpestfutsal.hu, playmakerstats.com