Reklama

Były zawodnik szkółki piłkarskiej Zubello podpisał kontrakt z Wisłą Kraków!

Karol Tokarczyk, wychowanek Dunajca Zakliczyn oraz Szkółki Piłkarskiej Zubello podpisał wczoraj profesjonalny kontrakt z Wisłą Kraków.

Marzenia się spełniają… – tak na fanpage’u swojej szkółki piłkarskiej napisał jej założyciel – Sławomir Zubel. Znany z występów w barwach BKS Bochnia i Puszczy Niepołomice Zubel zareagował w ten sposób na podpisanie kontraktu z trzynastokrotnym Mistrzem Polski przez swojego wychowanka – Karola Tokarczyka. Sam zresztą towarzyszył szesnastoletniemu ofensywnemu pomocnikowi w uroczystości złożenia podpisu pod umową z „Białą Gwiazdą”. Sławomir Zubel opiekuje się karierą Tokarczyka od kilku lat. Były trener BKS Bochnia zawiózł pięć lat temu jedenastoletniego wówczas Karola na treningi w Wiśle. Po podpisaniu umowy kontraktowej, Zubel nadal będzie pilotował rozwój młodego pomocnika. Przypadek Karola pokazuje, że nie trzeba być chłopakiem z wielkiej aglomeracji, dużego ośrodka sportowego, aby zrealizować sportowe marzenia – powiedział w rozmowie z naszym portalem Sławomir Zubel.

Umowa Karola Tokarczyka będzie obowiązywała przez dwa lata. Klub zastrzegł sobie również opcję jednostronnego przedłużenia umowy. Warto przypomnieć, że brat Karola – Bartosz również gra w piłkę – w Tarnovii. W przeszłości reprezentował barwy między innymi BKS Bochnia. Najmłodszy brat Karola – Wojtek trenuje w szkółce Zubello w Iwkowej i ma za sobą pierwsze obiecujące testy sportowe w krakowskiej Wiśle.

Karol zanim trafił do Wisły Kraków trenował w Dunajcu Zakliczyn oraz w szkółce piłkarskiej Sławomira Zubla. W bieżącym sezonie Tokarczyk występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17. Jesienią dla Białej Gwiazdy, która zdominowała swoją grupę strzelił 13 bramek będąc najlepszym strzelcem swojego zespołu. Dodatkowo był również autorem siedmiu asyst. Na wiosnę osiem najlepszych zespołów w Polsce w kategorii U-17 rozstrzygnie między sobą tytuł mistrza kraju.