Reklama

I PLF: BSF zagra z „czerwoną latarnią” ligi

Imponujący w ostatnim czasie formą zespół BSF-u ABJ-u w sobotę rozegra swój mecz 17. kolejki, w którym ich rywalem będzie Profi-Sport Wrocław. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19 i zostanie rozegrane na terenie rywali.

Bochnianie wygrali pięć spośród swoich sześciu ostatnich ligowych meczów, gromadząc w nich 16 punktów na 18 możliwych do zdobycia, a ostatnią porażkę ponieśli jeszcze w listopadzie. Teraz ich rywalem będzie zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Profi-Sport Wrocław. BSF w ostatnim czasie zostawił w pokonanym polu mocne ekipy Heiro i Górnika. Zwłaszcza wygrana w starciu z liderem z Polkowic zespół prowadzony przez trenera Marcina Waniczka zaprezentował się bardzo dobrze. Bochnianie znacząco poprawili grę w obronie, tracąc od momentu wznowienia sezonu jedynie trzy gole w trzech ligowych meczach.

Drużyna z Wrocławia w obecnym sezonie przegrała czternaście spośród piętnastu meczów, a punkty zdobyła jedynie w starciu ze Stalą Mielec, która również zajmuje miejsce w strefie spadkowej. W swoich ostatnich trzech występach uległa 2-5 Górnikowi Polkowice, 3-9 GKS-owi Tychy i 2-4 GKS-owi Nowiny.

Pierwsze spotkanie bochnian z ekipą z Wrocławia zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Marcina Waniczka. Choć BSF wygrał wtedy 7-1, to jednak nie zachwycił. Teraz drużyna osiągnęła jednak znacznie lepszą formę niż jesienią. Jeśli BSF marzy o zmniejszeniu straty do Górnika Polkowice lub Luxiony AZS-u UMCS Lublin, to musi odnieść kolejne zwycięstwo. Lider tabeli podejmie w tej kolejce wicelidera i będzie to hit 17. kolejki.

17. kolejka:
GKS Futsal Nowiny – GKS Tychy
Profi-Sport Wrocław – BSF ABJ Bochnia
Górnik Polkowice – KS AZS UMCS Lublin
Heiro Rzeszów – Kamionka Mikołów
Stal Mielec – Gwiazda Ruda Śląska
Unia Tarnów – Sośnica Gliwice