Bracia Tworzydło z medalami na 55 Indywidualnych Mistrzostwach Polski

559 0

W dniach 21 – 23 października 2011r. w Opolu odbyły się 55 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Judo. Bracia Maciej i Wiktor Tworzydło, wychowankowie bocheńskiej sekcji judo MOSiR a obecnie startujący w barwach klubów: Wiktor Tworzydło – AZS AWF Warszawa; Maciej Tworzydło – od roku KJ AZS Opole, wywalczyli miejsca na podium.

Wiktor Tworzydło, obecnie startujący w barwach klubu AZS AWF Warszawa, stoczył 4 zwycięskie walki wygrywając wszystkie na 10 punktów (ippon) i dopiero w finale trafił na przeciwnika Roberta Krawczyka, który okazał się nie do pokonania. Ostatecznie Wiktor zajął II miejsce.

Jego brat, Maciej Tworzydło, od roku reprezentujący KJ AZS Opole, w drodze na podium zmierzył się z Bartoszem Szyprowskim (AZS Warszawa) i Patrykiem Ciechowskim (Jutrzenka Płock). W walce o ćwierćfinał przegrał z tytułowanym Robertem Krawczykiem (Czarni Bytom).

W repasażach wygrał kolejno z Kamilem Kozłowskim (AZS Gdańsk) i Krzysztofem Ciszewskim (Wojownik Skierniewice). A pojedynek Macieja o III miejsce z Jakubem Zarzecznym (Wybrzeże Gdańsk), należał do najlepszych walk w/w zawodów i został okrzyknięty najlepszą walką wieczoru. Ostatecznie Maciej zdobył brąz i jest to jego pierwszy medal w kategorii seniora.

Pamiętać należy, że Wiktor Tworzydło jest dwukrotnym złotym medalista Mistrzostw Polski Seniorów w swojej kategorii wagowej oraz w kategorii OPEN, natomiast Maciej Tworzydło złotym medalistą I Pucharu Polski Młodzieży w Judo – 08.10.2011r. w Opolu.

Trzeci z trenujących braci Wojciech Tworzydło, reprezentujący AZS AWF Warszawa zdobył punktowane VII miejsce w kategorii 100 kg.