BALK – Faworyci wygrywają…

464 0

O kolejce ligi opowiada Krzysztof Kieroński – opiekun BALK.

W VII kolejce BALK faworyci co prawda wygrali swoje mecze, ale o zwycięstwo nie było im łatwo. Zwłaszcza lider rozgrywek zespół Naleśników musiał walczyć o wygraną do ostatnich sekund meczu. Ostatecznie pokonał Nowy Wiśnicz różnicą 4 punktów.

Wicelider tabeli również miał kłopoty z ostatnią drużyną w tabeli Basketem Brzesko. Nieoczekiwanie po III kwartach Wamech prowadził różnicą tylko 10 punktów. Jednak wygrana ostatnia kwarta 22 : 7 pozwoliła wiceliderowi cieszyć się zasłużonym zwycięstwem.

W meczu kończącym VIi kolejkę Dankan Brzesko na początku spotkania wypracował sobie kilkupunktowe prowadzenie, które systematycznie powiększał. Zespół MOSiR Bochnia mimo ambitnej postawy kilku zawodników nie był w stanie zbliżyć się do rywala i przegrał 20 punktami.