Lekkoatletyka. Dominik Tabor wicemistrzem Polski

484 0

Trenujący w ULKS „Fajfer 2001” Łapanów wychowanek trenera Stanisława Karasia po raz kolejny potwierdził, że należy do czołówki młodych polskich biegaczy średniodystansowców. W najmocniej obsadzonym z serii trzech biegów Dominik pokazał, że ma serce do walki, prowadząc przez większą część dystansu, lecz w końcówce musiał uznać wyższość Pawła Pankratowa z MKS „Hermes” Gryfino. Trzecie miejsce zajął Mateusz Frankowski z SS MKS „Parasol” Wrocław. W trzech seriach wystartowało 33 zawodników.

Mistrzostwa w Spale gromadzą polską czołówkę lekkoatletycznej młodzieży, a w tym gronie regularnie startują i odnoszą sukcesy wychowankowie trenera Karasia, który mimo kompletnego braku zaplecza treningowego (przed dwoma laty powódź doszczętnie zniszczyła żwirową bieżnię na łapanowskim stadionie) potrafi przygotować ambitnych zawodników walczących bez kompleksów z kolegami z utytułowanych klubów z dużych miast.

To już kolejne miejsce Dominika na podium wywalczone podczas imprezy mistrzowskiej: w 2010 roku zdobył wicemistrzostwo Polski młodzików w biegu na 2000 m na otwartym stadionie, zaś w ubiegłym roku został dwukrotnie brązowym medalistą: w Spale na tym samym dystansie oraz na Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Bydgoszczy.

W Spale wystartowało także troje innych zawodników „Fajfera” Łapanów: Paulina Jacewicz była 11 w biegu na 2000 m juniorek młodszych, Dariusz Molek zajął 16 miejsce w biegu na 1500 m juniorów, zaś Dawid Nowak na tym samym dystansie był 17.
Gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi Stanisławowi Karasiowi i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy – kolejny cel to Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych, które zostaną rozegrane 24 marca w Szczecinie.