Judo: Zawodnik MOSiR-u medalistą Mistrzostw Polski

526 0

Michał Leśniak startował w kategorii 73 kg, w której walczyło 51 zawodników. W drodze do medalu pokonał pięciu zawodników (wszystkich przed czasem na ippon – 10 punktów): Mateusza Pazdaja z UKS 3 Piła, Bartka Sikorę z UKS Judo Wolbrom, Krzysztofa Panka z PKS „Olimpia” Poznań, a w ćwiećfinale wygrał z Dominikiem Banaszakiem z UKJ 225 Warszawa.

W walce o finał niestety poległ z późniejszym Mistrzem Polski Damianem Szwarnowieckim z Gwardii Wrocław, który w tym dniu był w wyjątkowo dobrej formie i wszystkie swoje walki wygrał przed czasem.

W walce o trzecie miejsce Michał spotkał się z utytułowanym zawodnikiem Patrykiem Boguckim z UKS Siódemki Sochaczew. Walkę rozstrzygnął w pierwszej minucie, rzucając swojego przeciwnika dwa razy na wa-zari.

To duży sukces naszego zawodnika w tej bardzo mocnej kategorii wagowej, tym bardziej że w drodze do medalu nie dał przeciwnikom szans i swoje walki rozstrzygał w bardzo dobrym stylu – mówi dyrektor MOSiR Sabina Bajda. – Gratulujemy serdecznie Michałowi oraz trenerowi Waldemarowi Kowalskiemu.

Informacja nadesłana, zdjęcie: Bogusław Wawro