Piłka nożna: Wyniki drużyn młodzieżowych

MOSiR Bochnia – młodzicy

MOSiR – Okocimski 6-1 (3-1)

bramki: Matlęga 1′, Francuz 13′, 15′, 43′, 55′, 60′ – OKS 16′

MOSiR Bochnia: Biernat (Laska) – Kazek, Piotr Matras, Bieżychudek, Burkowicz – Juszczak, Matlęga, Francuz, Chlebek – Paweł Matras, Grzyb oraz Nagrodzki, Ociepa, Machaj.

Już w pierwszej minucie po odbiorze i rozegraniu piłki z Chlebkiem bramkę dla MOSiR-u zdobył Matlęga. W 13 minucie kolejna piękna akcja Matlęgi – wrzuca piłkę w pole karne, a pierwszą swoją bramkę zdobywa Francuz. Dwie minuty później po podaniu Chlebka Francuz podwyższył wynik meczu. W 16 minucie honorową jak się później okazało bramkę zdobyli goście po strzale z rzutu wolnego. Do końca perwszej połowy kolejne akcje MOSiR-u nie przyniosły zmiany rezultatu.

Po przerwie strzelał tylko Francuz w 43, 55 i 60 minucie. Okocimski w tym okresie stworzył sobie dwie groźne sytuacje. Najpierw zdobył bramkę jednak ze spalonego, a za drugim razem dobrze interweniował Laska.

MOSiR po dobrym spotkaniu zasłużenie pokonał zespół Okocimskiego. – Cieszy postawa naszych zawodników, którzy pomimo prowadzenia wciąż stwarzali nowe akcje, chcąc zdobywać kolejne bramki – mówi zadowolony trener bocheńskiego zespołu Janusz Piątek.

MOSiR Bochnia po 18 kolejkach zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Ich sobotni rywale, Okocimski Brzesko jest na pozycji 11 (na 13 drużyn) z zaledwie 9 oczkami.

Kolejne spotkanie młodzicy rozegrają 12 maja na wyjeździe z Tarnovią Tarnów (9 miejsce).

MOSiR Bochnia – trampkarze

Tak jak informowaliśmy w poprzednim tygodniu, mecz podopiecznych Marcina Leśniaka z Dunajcem Zakliczyn został przełożony na późniejszy termin.

BKS Bochnia – juniorzy młodsi

Bardzo surowej lekcji gry w piłkę nożną udzielili piłkarzom BKS-u Bochnia zawodnicy Sandecji Nowy Sącz, wygrywając aż 9:0. Tak słaby wynik podopiecznych Sławomira Zubla spowodowany był tym, że czołowi piłkarze tej drużyny musieli w tej kolejce zasilić zespół juniorów starszych walczących o pozostanie w Małopolskiej Lidze JS.

Po 21 rozegranych kolejkach BKS Bochnia zajmuje 9 miejsce w tabeli (na 14) z dorobkiem 28 punktów.

Kolejne spotkanie juniorzy młodsi rozegrają dopiero 20 maja, na wyjeździe z Spójnią Osiek. Ich mecz u siebie z SMS Kraków, który miał się odbyć 11 maja został przełożony.

BKS Bochnia – juniorzy starsi

Pomimo wsparcia zawodnikami z młodszego zespołu, juniorzy starsi BKS-u Bochnia również doznali porażki, przegrywając w meczu wyjazdowym z Garbarnią Kraków 2:4. Bramki dla BKS-u zdobyli Klesiewicz i Gawroński.

BKS Bochnia: Kolanowski – Adamczyk, Dobranowski, Gawroński, Kasprzyk – Klesiewicz, Kosiarski (65 Bukowiec), Lewicki, Mazur – Styrna, Szymański (55 Sacha)

BKS Bochnia po 25 rozegranych kolejkach zajmuje 12 miejsce (na 16) z dorobkiem 24 punktów. Jest to pierwsza niespadkowa pozycja, a plasujący się tuż za bochnianami, Orzeł Dębno ma tylko dwa punkty straty.

W kolejnym spotkaniu BKS Bochnia podejmie na własnym stadionie wspomniany wyżej zespół z Dębna. Początek tego meczu w niedzielę, 13 maja o godzinie 11.00.

I liga juniorów starszych TOZPN – Szreniawa Nowy Wiśnicz, GKS Drwinia

W miniony weekend zwycięstwo odniósł zespołów z Drwinii, natomiast Szreniawa musiała przełknąć gorycz porażki. GKS wygrał walkowerem z Ivą Iwkowa, która wycofała się w przerwie pomiędzy rundami, a wiśniczanie przegrali w Tuchowie 1:4.

Po 20 kolejkach Szreniawa zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 27 punktów. GKS Drwinia jest oczko niżej z 26 punktami.

Źródło: mosir.bochnia.pl, sportowetempo.pl, grobla.net, własne