Drugie miejsce koszykarek MOSiR-u Bochnia na turnieju w Sosnowcu

624 0

MOSiR rozpoczął swój udział w tym turnieju od meczów grupowych, w których rywalkami koszykarek z Bochni były rówieśniczki z Warszawy i Ostrowa Wielkopolskiego. Oba mecze zawodniczki MOSiR-u wygrały, wyraźnie pokonując rywalki i awansując do fazy pucharowej. W nich, w ćwierćfinale i półfinale młode adeptki koszykówki z Bochni okazały się lepsze od zespołu z Ziębic, odnosząc wysokie zwycięstwo, a następnie od drużyny z Bydgoszczy.

Wyniki – mecze grupowe:

MOSiR 50 – 34 URSUS Warszawa w kwartach: (9:5, 8:9, 10:11, 22:10)
MOSiR 34 – 19 UKS „Piątka” (7:11, 11:1, 10:4, 8:4)

Ćwierćfinał:

MOSiR 63 – 17 Ziębice (20:6, 12:2, 24:0, 8:9)

Półfinał:

MOSiR Bochnia 57 -42 MUKS Bydgoszcz (12:7, 10:13, 13:12, 22:10)

Mecz finałowy z MOS Wrocław był bardzo zacięty i przebiegał w bardzo nerwowej atmosferze. Drużyny głównie „postawiły” na obronę. Efektem był wynik po pierwszej kwarcie (10 minutach) 3:0 dla naszych. Niestety w pozostałych kwartach dziewczęta z Wrocławia wykorzystywały bezlitośnie warunki fizyczne i zdobywając dużo punktów spod samego kosza wygrały mecz i cały turniej.

Finał
MOSiR Bochnia 23 – 34 MOS Wrocław (3:0, 2:13, 7:10, 11:11)

Widać u dziewczyn efekt ich ciężkiej pracy na obozie dochodzeniowym w sierpniu i wyjazdu na Węgry. Kiedy pod koniec spotkania drużyny przeciwne słaniały się na nogach ze zmęczenia, bochnianki wyprowadzały skuteczne ataki i zdobywały punkty w ilościach hurtowych. – tłumaczy przyczynę tego sukcesu trener, Rafał Sroka. Dodając również: – Nie wspomnę, że (przyp.red. dziewczyny) grają z niesłychanym „sercem” i „poświęceniem” i za to im się należy duży szacunek.

Po tym turnieju z pewną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jesteśmy w czołówce polskich drużyn dziewcząt w kategorii U12 ( rocznik 2000 i młodsze) – cieszy się R. Sroka.

Oprócz medali i pięknego pucharu za II miejsce, indywidualnie zostały wyróżnione dwie zawodniczki MOSiR-u:

Aisza Buczek – Najlepsza „Piątka” Turnieju oraz Aleksandra Poradowska – Najwszechstronniejsza Zawodniczka Drużyny.

MOSiR Bochnia: Kinga Ochel, Aleksandra Poradowska, Natalia Mazur, Gabriela Rak, Dominika Dziadoń, Dorota Świercz, Aisza Buczek, Edyta Rudnik, Kamila Puławska, Aleksandra Cebula, Weronika Mól, Agnieszka Blum, Alicja Datoń, Julia Fortuna, Justyna Hudek. Trenerzy: Rafał Sroka, Krzysztof Kieroński.