Koszykówka. Sukces bochnianek w Miskolc

422 0

Po pięciogodzinnej wyprawie i przejechaniu 300 km w pierwszym meczu czekał na nas aktualny mistrz Słowacji – drużyna Dannax Kosice. Bochnianki, choć zmęczone jazdą, postawiły twarde warunki przeciwnikowi. Mecz toczył się „punkt za punkt” do ostatnich sekund. Na szczęście dziewczęta wykazały się większym opanowaniem i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostateczny wynik: 42-39 w kwartach (12:10, 4:10, 10:9, 16:10).

W drugim spotkaniu graliśmy z gospodarzem turnieju (aktualnie piąta drużyna Węgier). Sędziowie „nie ułatwiali”, dopuszczając do zbyt kontaktowego spotkania. Gospodarze mogli liczyć tylko na to, że doprowadzą do zbyt chaotycznej gry. Drużyna MOSiR opanowała jednak nerwy i pokazała, kto jest technicznie lepszy, wygrywając spotkanie: 46-31 (14:3, 6:11, 14:10, 12:7).

W niedzielę, w pierwszym spotkaniu, graliśmy z czwartą drużyną Węgier z Szekesnyeki. Pamiętaliśmy niedawną przegraną po dwóch dogrywkach na turnieju w Batta. Tym razem dziewczęta zdecydowały, że się odegrają i nie pozwolą przeciwnikowi na tak wiele. Wynik końcowy 53-34 (5:8, 15:9, 19:8, 14:9).

Ostatni mecz turnieju miał zadecydować czy zajmiemy pierwsze, czy tylko trzecie miejsce. W razie przegrania przez nas tego spotkania trzy drużyny z tabeli miałyby tyle samo punktów i decydowałyby „małe punkty” (stosunek rzuconych do straconych).

Spotkanie z Kecskemet (trzecią drużyną Węgier) zaczęło się niepomyślnie. Po dwóch kwartach przegrywaliśmy 10 punktami, jednak impuls do odrabiania strat dała późniejsza MVP turnieju Gabriela Rak, zdobywając 6 punktów w 2 minuty. Dołączyła do niej kapitan drużyny Natalia Mazur, która perfekcyjnie dobijała piłki z pod samego kosza. Efekt – drugą połowę meczu wygraliśmy 36: 14 (!!!), a wynik końcowy wynosił 51:38. Duże słowa uznania należą się Oli Poradowskiej, która miała za zadanie zatrzymać najskuteczniejszą zawodniczkę
drużyny przeciwnej Revesz Boroka. Udało się i zdobyła tylko 4 pkt ( w pozostałych meczach średnio zdobywała po 20 punktów).

Szczęśliwi choć zmęczeni (600 km jazdy, 4 mecze po 40min w dwa dni) wróciliśmy do Bochni.