Podsumowanie rundy jesiennej młodzików MOSiR Bochnia

438 0

Młodzi piłkarze strzelili, aż 38 bramek, tracąc przy tym 16. W 6 spotkaniach defensywa spisywała się bez zarzutów nie tracąc bramki. Najwyższe zwycięstwo 12-0 zanotowali z Jadwigą Kraków, natomiast największą porażkę 6-2 odnieśli w meczu z Wisłą Kraków.

Tegoroczne zmagania są bardzo wyrównane, świadczy o tym zdobycz punktowa pierwszych 10 drużyn (różnica między drużynami wynosi kilka punktów). Bocheńska ekipa pomimo 7 miejsca prezentowała się w tej rundzie przyzwoicie. W większości meczów toczyła wyrównane boje z czołowymi drużynami Małopolski. Cieszy przede wszystkim styl jaki zespół zaprezentował w swoich występach. Trener Janusz Piątek jest również zadowolony z ciągłego postępu poszczególnych piłkarzy oraz ich chęci do dalszego rozwoju. – Zawodnicy mają jeszcze sporo do nauki i poprawy, jednak ich zaangażowanie i poświęcenie daje już efekty podczas meczów ligowych – mówi trener.

Najlepszym strzelcem drużyny został zdobywca 9 bramek Mateusz Matlęga, natomiast najlepszymi asystentami zostali Jakub Burkowicz i Matras Piotr, którzy 5 razy swoimi podaniami umożliwili zdobycie gola dla swojego zespołu. W klasyfikacji kanadyjskiej triumfował Matras Piotr (13 punktów), drugi był Mateusz Matlęga (12punktów), a trzecie miejsce zajęli Jakub Burkowicz i Jakub Pietrzyk (9 punktów).

Drużyna strzeliła 38 bramek z czego 14 w I połowie, a pozostałe 24 w II połowach. Również w drugich połowach drużyna lepiej się broniła, tracąc 6 bramek, podczas gdy w I części meczów straciła 10. Widać, że zdecydowanie lepiej zespół radził sobie w drugich częściach spotkania. Niejednokrotnie dzięki swojej heroicznej postawie potrafił doprowadzać do remisu lub przechylać szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Młodzi piłkarze strzelili 30 bramek z akcji, a 7 ze stałych fragmentów gry (5 z rożnych, 1 wolny, 1 karny). Jedną bramkę sprezentowali im przeciwnicy, strzelając samobója. Z 16 straconych bramek 4 padły po stałych fragmentach gry przeciwnika (3 z wolnych i 1 z rożnego).

W 13 spotkaniach MOSiR reprezentowało 21 zawodników, którzy otrzymali szansę rywalizacji z najlepszymi drużynami Małopolski. Obecnie drużyna przygotowuje się do sezonu halowego. Planowany jest udział w turniejach w Mielcu, Krakowie oraz bocheńskiej lidze halowej. W lutym MOSiR organizować będzie coroczny Międzynarodowy Turniej im. Tomka Piotrowskiego. Drużyna młodzików w II tygodniu ferii uczestniczyć będzie w tradycyjnym już tygodniowym obozie dochodzeniowym, który ma pomóc w przygotowaniu się do rundy rewanżowej.

Poniżej podajemy strzelców bramek, asystentów i punktacje kanadyjską.