Puchar BSF. NPDL zwycięża w finale po walkowerze. Kontrowersyjne karne

415 0

W pierwszym meczu półfinałowym na parkiety wybiegły drużyny Stalproduktu i drugoligowego Elektrospeca. Cały mecz to dominacja aktualnego mistrza – Stalproduktu. Podopieczni Antoniego Noszkowskiego już po dwóch minutach prowadzili 2-0. Ostatecznie jednostronne spotkanie zakończyło się wynikiem 9-0. W drugim półfinale rywalizowały drużyny pierwszoligowe: NPDL i FHU Gawlik. Ten mecz również nie był zbyt zacięty i pewnie wygrała aktualnie czwarta drużyna I ligi – NPDL 7-2.

Mecz o 3. miejsce na początku był bardzo zacięty, jednak w kolejnych minutach swoje doświadczenie pokazała drużyna FHU Gawlik, która pokonała Elektrospec bez problemów 7-3.

Niesamowite emocje przyniósł za to mecz finałowy, w którym NPDL grał ze Stalproduktem. NPDL trzykrotnie wychodził na prowadzenie (1-0, 2-1, 3-2), aby ostatecznie po czterdziestu minutach remisować 3-3. Sędziowie zarządzili serię rzutów karnych. Do stanu 3-2 dla Stalproduktu wszyscy trafiali, jednak w końcu szóste uderzenie z linii sześciu metrów obronił Janusz Piątek. Sędzia zarządził powtórkę rzutu karnego, wskazując, że bramkarz „Hutników” wyszedł przed linię bramkową zanim padł strzał, czego zabraniają przepisy. Tym razem zawodnik NPDL-u wykorzystał rzut karny, a zawodnicy Stalproduktu zdecydowali się na znak protestu opuścić parkiet. Tym samym mecz walkowerem wygrał NPDL i został I zwycięzcą Pucharu Ligi.

Oprócz pucharów dla trzech najlepszych zespołów i dyplomów dla wszystkich 10 drużyn grających w tej edycji Pucharu Ligi przyznano nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem został Daniel Suchan z FHU Gawlik (7 bramek), najlepszym zawodnikiem Michał Leśniak (Stalprodukt), a najlepszym bramkarzem Janusz Piątek ze Stalproduktu.