Piłka ręczna. MOSiR Arcom przerywa złą passę

404 0

Początek meczu należał do drużyny z Przeworska, która w 7 minucie prowadziła. Następnie inicjatywę przejęli szczypiorniści z Bochni co przełożyło się na prowadzenie 9-7 w 20 minucie. Trener Ryszard Tabor chwalił swoją drużynę za grę w okresie od 13 do 20 minuty, kiedy to jego podopieczni rzucili 5 bramek z rzędu, nie tracąc żadnej. Jednak końcówka pierwszej połowy to na przemian momenty lepszej i gorszej gry, czego efektem było prowadzenie do przerwy MOSiRu Arcom 13-12. Druga połowa, przez większą część czasu toczyła się pod dyktando bochnian, którzy uzyskali kilkubramkową przewagę i skutecznie ją utrzymywali, w 43 minucie prowadząc 19-16.

Gdy w 52 minucie MOSiR prowadził 24-20 wydawało się, że emocje już się skończyły, zawodnicy Orła zmobilizowali się i w pewnym momencie przegrywali już tylko jedną bramką, ale bochnianie skutecznie obronili przewagę, wygrywając ostatecznie 28-26. Ze zwycięstwa zadowolony jest trener Ryszard Tabor: Należy się cieszyć, ponieważ ostatni okres w naszym wykonaniu, a także zdobycze punktowe były niezadowalające, dlatego to zwycięstwo na wyjeździe jest dla nas bardzo cenne. Tradycyjnie już nie mogliśmy skorzystać z kilku kontuzjowanych zawodników, co niewątpliwie jest naszą plagą w tej rundzie. Dobre spotkanie po raz kolejny Tomasz Wegrzyn, w ataku wyróżniał się Adrian Najuch – zdobywca 11 bramek, niestety nie prezentował się on już równie dobrze w obronie – podkreślił trener.

Za tydzień ostatnie spotkanie w sezonie MOSiR Arcom Bochnia zagra na wyjeździe z Grunwaldem Ruda Śląska. Przy wygranej bochnian i korzystnym układzie wyników jest szansa na awans nawet na piąte miejsce. Trener Tabor patrzy z optymizmem na to spotkanie: Przy dobrej, ambitnej grze i wyeliminowaniu błędów mamy szanse na dobry wynik. Mamy świadomość, że będzie to spotkanie trudne, ale jedziemy tam walczyć o punkty, żeby miłym akcentem zakończyć rundę i cały sezon – podsumowuje trener.

Skład MOSiR Arcom Bochnia (w nawiasie liczba strzelonych bramek)

Węgrzyn – Karwowski (4), Najuch (11), Zubik (4), Pach (2), Pamuła (2), Miguel (1), Tacik (1), Spieszny (3)