Szreniawa Nowy Wiśnicz – Przebój Wolbrom 4:0 (1:0)

bramki: Krzak 12′ – karny, 89′ – karny, Juras 85′, 92′

czerwone kartki: Szymoniak 12′, Michalec 65′

sędziował: Kita (Brzesko)

widzów: 150

Szreniawa: Półtorak – Adamczyk, Rodzaj, Orzeł, Plata (67′ Kupiec) – Wojewoda, Krzak, Wardęga (88′ Rębilas), Kokoszka (63′ Witek) – Dunaj (70′ Juras), Pazurkiewicz

Przebój: Palczewski – Michalec, Kiczyński, Ochman, Morawski (58′ Wdowik) – Kok (46′ Kowalczyk), Szymoniak, Dynarek, Piszczek (87′ Knap) – Majcherczyk, Kiwacki (80′ Wsół)

Najważniejsza sytuacja tego meczu miała miejsce w 65 minucie. W akcji przy linii bocznej boiska pomiędzy Michalcem a Platą bardzo poważnej kontuzji doznał zawodnik Szreniawy. W wyniku tego starcia Roland Plata doznał złamania obu kości w prawej nodze z przemieszczeniem i wkrótce został przewieziony do szpital. Jutro przejdzie operację w szpitalu w Krynicy.

Za to przewinienie zawodnik z Wolbromia został ukarany czerwoną kartką. Było to już drugie napomnienie o takiej sile dla piłkarza przyjezdnych, ponieważ w 12 minucie za zatrzymanie ręką piłki zmierzającej do bramki czerwony kartonik obejrzał również Szymoniak.

Za to przewinienie podyktowany został rzut karny dla gospodarzy, którego pewnym strzałem na gola zamienił Jarosław Krzak.

Przez całe spotkanie przewagę posiadał zespół przyjezdnych, nawet wtedy kiedy był zmuszony grać ostatnie 25 minut w dziewiątkę przeciwko jedenastce wiśniczan. Gospodarze wytrzymali napór swoich rywali i w końcówce skutecznymi kontrami dobili przeciwnika. Najpierw w 85 minucie podanie Pazurkiewicza wzdłuż bramki zamienił na gola wprowadzony w drugiej połowie na boisko Juras. W 89 minucie po raz drugi w tym meczu skutecznie jedenastkę egzekwował Krzak, tym razem po faulu na Wardędze. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Juras, który ponownie zamienił podanie Pazurkiewicza na gola.

Goście w tym spotkaniu zmarnowali wiele sytuacji podbramkowych. Najlepszej z nich nie wykorzystał w 57 minucie Majcherczyk, którego uderzenie z rzutu karnego poszybowało wysoko nad poprzeczką.

Po tym meczu i w obliczu wyników jakie padły dzisiejszego dnia na boiskach III ligi małopolsko-świętokrzyskiej, Szreniawa po raz pierwszy w tym sezonie opuściła ostatnią pozycję w tabeli. Dzisiejsza wygrana 4:0 jest najwyższym zwycięstwem wiśniczan od 10 września 2011 roku, kiedy to piłkarze miejscowych pokonali na własnym boisku Lubania Maniowy w identycznych rozmiarach.