IV liga. Remisy Sokoła i Jadowniczanki, Rylovia wygrała awansem

429 0

Jadowniczanka Jadowniki – Polan Żabno 2-2 (1-2)
Bramki: Dzieński 25, M.Kulig 69 – Bałut 10, Kurzawski 18

W przeciągu 20 min od rozpoczęcia meczu inicjatywa należała do gości, którzy w tym fragmencie zdobyli dwa gole. Jednak gospodarze nie chcieli tanio skóry sprzedać i już w 35 min za sprawą Dzieńskiego odrobili część strat. W II połowie gola na wagę jednego punktu zdobył Michał Kulig. To pierwsze ligowe punkty Jadowniczanki i Polanu w bieżącym sezonie.

Lubań Maniowy – Sokół Borzęcin 2-2 (2-2)
Bramki: Złocki 24, Kurnyta 37 – Policht 13, Zachara 23

Lubań: Pyskaty- Jędrol(56 Gołdyn), Darowski, Czubiak, Górecki- Kuziel(70 Noworolnik), Kurnyta(86 Ciesielka), Złocki, Piszczek- Wardęga(46 Firek), Karkula

Sokół: Mucek- A.Rędzina(80 M.Rędzina), Policht, Gawłowicz, Moneta- Ciesielski, Kostecki, Goryczko, Mucha(88 Knap)- Zachara(60 Gałka), Zabiegała(62 Curyło)

Spotkanie miało niemal identyczny przebieg jak miało to w Jadownikach. Goście z Borzęcina po 23 min meczu prowadzili różnicą już dwóch goli, które zdobyli nowo pozyskani przez Sokoła Policht oraz Zachara. Jednak minutę po drugim trafieniu Sokoła za sprawą Złockiego odpowiedzieli zawodnicy Lubania. W 37 min wynik na 2-2 ustalił Kurnyta, który wykorzystał dobre podanie Pyskatego i lobem pokonał Mucka. Przed meczem trener Sokoła –Sławomir Zubel stwierdził, że ciemno weźmie choćby punkt z ciężkiego obiektu w Lubaniu.

Tuchovia Tuchów – Rylovia Rylowa 0:2 (0:1)
Bramki: Szewczyk 20 , Stachowicz 90
Żółte kartki: Kafel, Sikorski, D. Bielak – Handzlik, Szewczyk, Smęda, Stawarz.
Widzów: 280.
Sędziował: Marek Ogórek (Nowy Sącz).

TUCHOVIA: Żydowski – Stańczyk (79 Jamka), Różycki, Sobyra, Sz.Bielak (66 Korzeniowski) – Sikorski (56 Stachoń), Kafel, Bobak, D.Bielak, Rąpała (56 Dziża) – Gryboś.
RYLOVIA: K. Baran – Morawiec (81 Stachowicz), Strona, Stawarz, Ostrowski – Motylski, J. Baran (70 Gofron), Szewczyk, Smęda, M. Handzlik (60 Gargul) – Skrzyński (89 Pawula).

Rylovia przez cały mecz oddała na bramkę Tuchovii dwa strzały i oba znalazły drogę do bramki. Najpierw w 20 min Szewczyk z wolnego z okolic 30 m oddał strzał, po którym piłka wpadła do bramki po rękach interweniującego bramkarza. W doliczonym czasie gry Rylovia przeprowadziła akcję, którą na bramkę zamienił uderzeniem w krótki róg Pawula. Na pochwałę zasługuje bramkarz gości K.Baran, który w sposób fenomenalny bronił bramki Rylovii w tym spotkaniu zachowując czyste konto.

Kolejka 2 – 14-15 sierpnia
Pauza: Tuchovia Tuchów,

Barciczanka Barcice2-1 Sandecja II Nowy Sącz
KS Tymbark1-1 Skalnik Kamionka Wielka
KS Zakopane- Watra Białka Tatrzańska w pierwotnym terminie (14-15 sierpnia) odwołany
Wolania Wola Rzędzińska6-0 Turbacz Mszana Dolna
Jadowniczanka Jadowniki2-2 MLKS Żabno
LKS Nowa Jastrząbka2-1 Glinik Gorlice
Lubań Maniowy2-2 Sokół Borzęcin Górny

Kolejka 3 – 17-18 sierpnia

Tuchovia Tuchów0-2 Rylovia Rylowa15 sierpnia, 17:00

tekst/dane: Damian Miśkowicz / Dziennik Polski, 90minut.pl, Lubań Maniowy, Tuchovia Tuchów, Rylovia Rylowa