Piłka nożna młodzieżowa. Przedostatni weekend piłkarskiej jesieni

487 0

Pierwszy bocheńskiej młodzieży miał miejsce jeszcze w piątek. Trampkarze MOSiR-u udali się w podróż na spotkanie z Wolanią Wolą Rzędzińską. Była to przedostania kolejka w ramach I tarnowskiej ligi trampkarzy. Niestety nie przyniosła zwycięstwa bochnianom. Przegrali 1:6.

Lepiej zaczęła się sobota, kiedy to młodzicy, grający w małopolskiej lidze zwyciężyli u siebie Wieczystą Kraków 2:0. W tym meczu chłopcy z Bochni utrzymywali przewagę przez całe spotkanie. Przeciwnicy natomiast starali się grać z kontry, co jak widać nie przyniosło efektu.

MOSiR Bochnia – Wieczysta Kraków 2-0 (1-0)
23 min – 1-0 – Adrian Janas asysta Kamil DeLorme
53 min – 2-0 – Jakub Smoleń

MOSiR Bochnię reprezentowali: Zwieńczak, DeLorme, Brzegowy, Smoleń, Matras, Dymura, Janas, Kleszcz, Burek, Cieśla, Łach, Rachfalik, Stec, Buczek.

W ramach małopolskiej ligi trampkarzy MOSiR Bochnia uległ w sobotę 2-7 tegorocznemu Mistrzowi Polski rocznika 1999 AS Progres Kraków.

Pierwsza połowa była wyrównana. Gospodarze próbowali nawiązać walkę z utytułowanym rywalem i dwa razy obejmowali prowadzenie. W 8 minucie po centrze Kazka głową prowadzenie dał Francuz. Po straceniu gola goście próbowali wyrównać i udało im się to w 20 minucie. Po ładnym prostopadłym podaniu „sam na sam” znalazł się napastnik, który nie zmarnował dogodnej sytuacji.

Gospodarze nie pozostali dłużni i odważnie próbowali odzyskać prowadzenie. Udało im się to w 30 minucie, kiedy to Kazek uderzył z rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry padła bramka wyrównująca, która była kopią pierwszej zespołowej akcji gości.

W drugiej połowie dominowali już goście, którzy w 6 minut zdobyli 3 bramki i kontrolowali wydarzenia na boisku. Ambitnie walczący bochnianie nie zdołali już zdobyć gola, jedynie po jednej z akcji trafili w słupek. Po pierwszej wyrównanej połowie w drugiej prowadzenie na boisku przejęli zawodnicy Progresu, zasłużenie wygrywając to spotkanie.

MOSiR Bochnia – Siemacha AS Progres 2-7 (2-2)
Bramki MOSiR: 8’ Francuz asysta Kazek, 30’ Kazek (rzut wolny)
Bramki Progres: 20’, 35’+1, 42’, 45’, 48’, 55’, 66’

MOSiR reprezentowali: Biernat (45’ Seweryn)- Kazek, Korta, Klejdysz, Czerwiński, Matlęga, Tabor, Jusczak (48’ Chlebek), Burkowicz, Palonek, Francuz (46‘ Matras)

Dzisiaj, czyli 22 października planowane jest ostanie spotkanie rundy jesiennej klasy młodzików. Przy ul. Parkowej podejmowany będzie Górnik Siedlec. Początek spotkania o godz. 16.00.

Młodzicy ostatni mecz I rundy rozegrają na wyjeździe w sobotę 26 października z Tarnovią Tarnów.

Również na wyjeździe walczyć będą w nadchodzący weekend trampkarze, grający w małopolskiej lidze. Spotkają się oni z Dunajcem Nowy Sącz.

Trampkarze, którzy walczą w tarnowskiej I lidze, ostatnie jesienne starcie będą mieli w niedzielę 27 października, kiedy to u siebie gościć będą Wisłę Szczucin. Początek spotkania o godz. 11.00.

źródło: mosir bochnia