Futsal Bochnia. Zacięte pojedynki w I i II lidze. Widmat wraca na szczyt

540 0

Siódma seria w I lidze rozpoczęła się od zaskakująco wyrównanego pojedynku lidera – NPDL, z grającym z kolejki na kolejkę coraz lepiej zespołem BosmanSklep.pl. Spotkanie od samego początku miało wyrównany charakter. Do przerwy oglądaliśmy dwie pierwsze bramki Michała Cempy, z drugiej – trafienie nieskutecznego jak zawsze Tomasza Gałki oraz gol Tomasza Sopaty, rzadkiej urody z kategorii opadający liść, za kołnierz zaskoczonego bramkarza. Zresztą zobaczcie to TUTAJ od 19’38”.

Po zmianie stron przewagę osiągnął BosmanSklep, który wyszedł na prowadzenie 5-3. Dwubramkowa przewaga utrzymywała się do 33 minuty, kiedy to zyskujący inicjatywę Osiedlowcy zdobyli kontaktową bramkę, a chwilę później wyrównali (wspomniany Cempa miał już na swoim koncie 4 gole). Mecz ponownie był otwarty, podobnie jak formacje obu zespołów. Chaotyczne ataki z jednej strony irytowały, z drugiej też podobała się ich śmiałość i rozmach. O wyniku zadecydowała ostatnia minuta meczu. Na czterdzieści sekund przed końcem pojedynku NPDL wyszedł z kontrą 3 na 1 obrońcę. Jednak fatalne rozegranie piłki przed polem karnym spowodowało przechwyt przez Mateusza Borowca, który uruchomił rekontrę, w efekcie której gola na 6-5 strzelił Grzegorz Baran. Bosman ma już punktów i awansował na 8. pozycję w lidze. NPDL przegrywając stracił także fotel lidera. O tym kto w nim zasiądzie zadecydować miały pojedynki Widmatu z Hydraulikiem oraz Igloo z Aquerem.

Hydraulicy – przyznajmy – zagrali co najmniej dobre spotkanie z Widmatem. Niestety dla nich obrońcy tytułu byli w niedzielę w bardzo dobrej formie popartej wysokim morale dużej części zespołu Widmatu po efektownym sobotnim zwycięstwie w I lidze nad AZS UMCS Lublin. Oglądający to spotkanie z nami trener pierwszoligowca – Rafał Czaja parokrotnie zwrócił uwagę, że jego podopieczni przenoszą z BSF do Widmatu schematy taktyczne oraz rozegrania stałych fragmentów gry. Widmat zagrał świetne spotkanie prezentując iście mistrzowską dyspozycję.

Aquer, który do powrotu na fotel lidera potrzebował zwycięstwa z Igloo bardzo źle wszedł w konfrontację z byłym mistrzem bocheńskiej ligi. Już po 2 minutach beniaminek musiał odrabiać dwie bramki, które ustawiły dalszy przebieg meczu. Proste błędy przy wyprowadzeniu piłki , niefrasobliwość w kryciu spowodowały, że Igloo mogło skupić się na wyczekiwaniu na kontrataki. Aquer po stracie dwóch goli atakował i robił to w sposób ładny dla oka – z wymiennością pozycji, momentami na dużej szybkości. Gol Dobranowskiego potwierdził dobry fragment gry Aqueru.

Mimo, że beniaminek starał się wyrównać (strzał Klesiewicza w słupek) , to jednak z każdą minuta rosła przewaga Igloo. Momentem przełomowym był gol Mateusza Rogali, który wygrał pojedynek bark w bark (w swoim stylu) i precyzyjnym strzałem pokonał Jaszczyńskiego. Kolejne bramki strzelali także zawodnicy Igloo. W 25 minucie po raz drugi trafił Ruchałowski, a jego drużyna prowadziła już 5-1. Co prawda drużyna Andrzeja Liszki jeszcze dwukrotnie trafiła do siatki rywali, ale to do Igloo należało ostatnie słowo tego pojedynku. W ostatniej minucie wynik na 6-3 ustalił Maciej Paruch. Dzięki temu Igloo wskoczyło do pierwszej piątki klasyfikacji. Aquer spadł na trzecią pozycję.

Wyrównane pojedynki stoczyły ze sobą Bochenskie.com.pl i Husarii Łapczycy oraz Sempersów ze Stalproduktem. W pierwszym pojedynku solidność Bochenskie.com.pl przegrała, choć minimalnie, z żywiołowością zespołu Adama Dunaja (12. gol w sezonie), w drugim pojedynku stary mistrz ligi – Stalprodukt nieznacznie, pokonał beniaminka, który zaprezentował równie wyjątkową łatwość w przeprowadzaniu kontrataków, co w ich marnowaniu.

Wyniki 7. kolejki I ligi:

NPDL 5:6 (2:2) BosmanSklep.pl
Bramki: Michał Cempa 10′, 16′, 26′, 32′, Łukasz Panek 35′ – Tomasz Gałka 11′, 27′, Tomasz Sopata 19′, Mikołaj Machalski 25′, Mateusz Borowiec 27′, Grzegorz Baran 40′.

J&A Hydraulik 1:5 (0:3) Widmat
Bramki: Jakub Zelek 38′ – Krzysztof Mazur 6′, Patryk Kubik 9′, 27′, Jakub Buczek 12′, Jakub Kupiec 28′.

Bochenskie.com.pl 1:2 (0:1) KS Husaria Łapczyca
Bramki: Grzegorz Cudejko 31′ – Adam Dunaj 20′, Mateusz Drabina 26′

Igloo 6:3 (3:1) Aquer
Bramki: Michał Ruchałowski 2′, 25′, Mateusz Zając 2′, Mateusz Rogala 15′, Artur Mikulski 23′, Maciej Paruch 40′ – Jakub Dobranowski 7′, 33′, Mateusz Gurgul 28′.

Semper Fidelis 3:4 (1:2) Stalprodukt
Bramki: Krystian Lewicki 9′, Michał Puka 27′, Piotr Chruściel 30′ – Michał Leśniak 10′, Jarosław Strach 14′, Kamil Rynduch 23′, Michał Leśniak 28′.

10 J&A Hydraulik 7 2

W II lidze na uwagę zasługują remisy prowadzącego Arcomu z Gawlikiem oraz Opętanych z Maksimem. Arcom prowadził już z wiśniczanami 2-1 i miał wszelkie przesłanki ku temu, aby ten mecz rozstrzygnąć na swoja korzyść. Niestety dla lidera, Gawlik został nagrodzony za ambicję i dopisany został do jego dorobku jeden punkt. W poniedziałek Arcom zagrał awansem mecz 9. kolejki z BSF U-18 i przegrał go 2-4, co może skutkować zmianą na pozycji lidera już w najbliższy weekend.

Mecz Maxim – Opętani przypominał ostrą wymianę ciosów, w której nie kalkulowano. Liczył się atak i jak najszybsze przenoszenie akcji pod bramkę rywali. Po pierwszej połowie wydawało się, że po zeszłotygodniowej porażce Maxim znowu wejdzie na zwycięskie tory. Nic jednak z tego. Tuż po zmianie stron Opętani szybko odpowiedzieli golami Piotrów Kostucha i Chodura, które ustaliły wynik meczu na 3-3.

Pierwsze punkty w rozgrywkach zdobył Versus, który pokonał 3-1 Regis. O pierwszym, ale jednak bardzo małym sukcesie, mogą mówić zawodnicy Zetki, którzy zremisowali 2-2 (choć prowadzili 2-0) z Bestconnectem.

Wydarzeniem jednak kolejki był dobry mecz jaki zafundowali kibicom młodzi piłkarze Elektrospecu i BSF U-18. Spotkanie, wbrew wynikowi 5-0 dla tych pierwszych, miało wyrównany pojedynek. O losie meczu zadecydowały niuanse, a więc lepsza skuteczność oraz indywidualne umiejętności kluczowych zawodników. Tym kimś, kto robił największą różnicę w Elektrospecu i w całym spotkaniu był Konrad Kurzywilk.

Wyniki 7. kolejki II ligi:

FHU Gawlik 2:2 (1:2) Arcom
Bramki: Daniel Mytych 14′, Piotr Kokoszka 25′ – Tomasz Cieśla 16′, Tomasz Kubik 17′.

Versus 3:1 (2:0) Regis
Bramki: Wojciech Czajer 3′, 12′, 40′ – Wojciech Jaworski 31′

Maxim 3:3 (3:1) Opętani
Bramki: Tomasz Chyc 3′, Kamil Samek 12′, 20′ – Piotr Kostuch 17′, 22′, Piotr Chodur 21′.

Zetka 2:2 (1:0) Bestconnect
Bramki: Adam Chojecki 13′, 30′ – Marcin Kita 32′, Damian Duda 38′.

Elektrospec 5:0 (2:0) BSF U-18
Bramki: Bartosz Berowski 10′, Mateusz Krokosz 17′, 35′, Konrad Kurzywilk 28′, Kamil Nawrocki 30′.

awansem 9. kolejka:
BSF U-18 4:2 (1:1) Arcom

Bramki: Bartłomiej Miszczuk 17′, Dawid Pilch 22′, 39′, 40′ – Tomasz Kubik 20′, Tomasz Cieśla 40′