Siatkówka. Jakub Habel: „Nie mieliśmy mocnego punktu, na którym moglibyśmy oprzeć naszą grę”

502 0

Mecz był bardzo zacięty, ale tak prawdę mówiąc – patrząc na przebieg gry – nie do końca potrafię powiedzieć czym myśmy ten mecz wygrali – przyznał szkoleniowiec Wisłoka, Piotr Podpora. Ekipa ze Strzyżowa naprawdę dobrze radziła sobie w ataku i widać było wielkie zaangażowanie jej zawodników w grę. – Nie można nam odmówić determinacji i wiary do końca. Myślę, że trenerzy wielu zespołów tak właśnie oceniają naszą drużyną – pewnych rzeczy nam brakuje, ale zaangażowanie i zdrowie zostawiamy na boisku – dodał opiekun strzyżowian.

A jak akcje swej ekipy ocenił trener Contimaxu? – Sety przegrywaliśmy zdecydowanie przyjęciem. Zwłaszcza w pierwszym secie mieliśmy w tym elemencie problemy i to wcale nie z jakąś mocną zagrywką – mówił Robert Banaszak. – Poza tym, w obronie wcale nie zagraliśmy aż tak dobrze. Nawet jak broniliśmy piłki, mieliśmy ogromny problem – zwłaszcza z dokładnością wyprowadzenia akcji, pojawiały się – zupełnie niepotrzebnie – dziwne pomysły – przyznał.

Kapitan bocheńskiej drużyny, tak jak i trener, nie był zadowolony z gry zespołu. – Zawiodła skuteczność na kontrach – bardzo dużo piłek podbijaliśmy, ale nie potrafiliśmy skończyć czasem nawet na pojedynczym bloku – mówił Jakub Habel. – Zagrywką także nie zrobiliśmy rywalowi krzywdy – tak naprawdę zagrywką wygraliśmy tylko pod koniec drugiego seta, a tak to strzyżowianie przyjmowali wszystko w punkt. Po prostu – nie mieliśmy mocnego punktu, na którym moglibyśmy oprzeć naszą grę – dodał zawodnik MOSiR-u.

Wyniki spotkań szesnastej kolejki:
Contimax MOSiR Bochnia – MKS Wisłok Strzyżów 2:3 (20:25, 25:21, 21:25, 26:24, 9:15)
Błękitni Ropczyce – PWSZ Karpaty Krosno 1:3 (25:22, 22:25, 22:25, 25:27)
Hutnik Dobry Wynik Kraków – Energetyk Jaworzno 0:3 (21:25, 17:25, 14:25)
MKS Andrychów – TSV Mansard Sanok 3:0 (25:20, 25:20, 25:22)