Futsal Bochnia. Ciasno w czubie II ligi

458 0

Opętani w meczu kolejki – z Arcomem – zaczęli najgorzej jak tylko można. Już po pierwszych 78 minutach przegrywali 0-2. Mimo to zdołali jeszcze przed przerwą wyrównać. Po zmianie stron dołożyli jeszcze trzy gole, które dały Opętanym pierwsze miejsce w tabeli i póki co największe szanse na powrót do futsalowej elity.

Porażka Arcomu kosztowała go spadek na trzecią pozycję. Kroku Opętanym dotrzymuje Maxim, który w bólach, ale jednak pokonał Bestconnect.

Czwartą pozycje utrzymał Gawlik, podobnie jak piątą Elektrospec. Oba zespoły bez większego problemu poradziły sobie odpowiednio z Versusem i Zetką. Pierwsi z 9. punktami zajmują czwartą pozycję od końca. Tyle samo punktów ma Bestconnect. Tuż za nimi, z 7 „oczkami” plasuje się Regis…

Największą niespodzianką, ale tylko z punktu widzenia statystyka było zwycięstwo Regisu nad BSF U-18. W futsalu ciężko wygrać mecz grając bez rezerwowych, a jeszcze trudniej zdobyć punkty w niepełnym wyjściowym składzie. Patrząc na wynik meczu (9-7 dla Regisu) trzeba oddać szacunek młodzieży BSF za ambitną grę (siedem goli Dawida Pilcha!). Tym bardziej, że decydujące o zwycięstwie bramki Regis zdobył dopiero w ostatniej minucie meczu.

Wyniki:
Opętani – Arcom 5-2 (2-2)
Bramki: Dariusz Gut 18′, Marek Tomkiewicz 19′, Krzysztof Sikora 24′, Przemysław Młynarz 32′, Piotr Kostuch 34′ – Tomasz Cieśla 4′, Łukasz Mazankiewicz 7′.

Regis – BSF U-18 9-7 (2-3)
Bramki: Mirosław Kalita 6′, 20′, Przemysław Kalita 24′, 33′, 37′, 40′, Krzysztof Nowacki 35′, 36′, Witold Marks 40′ – Dawid Pilch 15′, 19′, 20′, 25′, 27′, 32′, 38′.

Maxim – Bestconnect 7-5
Bramki: Karol Pyrz 10′, Łukasz Wójcik 18′, Tomasz Chojecki 19′, Janusz Osika 27′, Sławomir Osika 37′, Łukasz Zych 39′, Mateusz Krzak 40′ – Dawid Obrał 13′, 40′, Bartłomiej Kasprzyk 24′, 29′, Wojciech Mikulski 24′.

Zetka – Elektrospec 1-7 (1-3)
Bramki: Adam Chojecki 5′ – Mateusz Krokosz 6′, Bartosz Berowski 14′, 16′, 37′, Konrad Kurzywilk 26′, 36′, 37′, Jarosław Daniec 40′.

Versus – FHU Gawlik 1-5 (0-5)