UKS Juvenia Rzeszów – MOSiR Bochnia 31:40 (13:25)

UKS: Soński – Zwiercan 9, Górski 5, Kozdroń 5, Jamroczek 3, Szajna 3, Bober 2, Semik 2, Skuza 1, Szalka 1.

MOSiR: Gut, Węgrzyn – Karwowski 13, Najuch 7, Król 6, Bujak 2, Grzyb 2, Malinowski 2, Pach 2, Spieszny 2, Zubik 2, Kozioł 1, Tacik 1.

Kary: Juvenia – 6 min., MOSiR – 12 min.

Karne: Juvenia – 2/3, MOSiR – 7/7.

Można w zasadzie powiedzieć, że to był mecz bez jakiejś większej historii. Bocheńscy szczypiorniści prowadzili już od pierwszych minut tego spotkania (2:6 w szóstej minucie) i w zasadzie można im wytknąć tylko jeden przestój. Przestój ten wprawdzie nie doprowadził do żadnej tragedii, niemniej jednak fakt był taki, że zawodnicy rzeszowskiej Juvenii zdołali odrobić starty i zbliżyć się do MOSiR-u na jedno oczko (7:8 w dziesiątej minucie). Każda kolejna akcja potwierdzała jednak tylko, że to bocheńska ekipa jest tą, która powinna w tym meczu dominować. I rzeczywiście, podopieczni trenera Tabora szybko odskoczyli gospodarzom na jedenaście bramek (9:20) i przed przerwą nie dali się niczym zaskoczyć miejscowym graczom.

Rywal nie zaskoczył bocheńskiej drużyny w czasie pierwszych trzydziestu minut, ale po zmianie stron to gra MOSiR-u uległa lekkiemu przeobrażeniu. Oczywiście nadal wysoką skutecznością popisywał się Sławomir Karwowski (13 bramek w całym spotkaniu), a i po akcjach Kacpra Króla golkiper UKS-u stosunkowo często musiał wyciągać piłkę z „okienka”, ale bochnianie zagrali nieco inaczej. – To była gra eksperymentalna, testowaliśmy różne ustawienia, różne założenia taktyczne i dlatego tego wyniku nie udało się nam powiększyć – przyznał tuż po spotkaniu Ryszard Tabor. Bochnianie prowadzenia faktycznie nie powiększyli, a przez swe „eksperymenty” ich przewaga nieco zmalała, ale zwycięstwo w tym meczu ani przez chwilę nie było zagrożone i szczypiorniści z Solnego Grodu mogli się cieszyć z wygranej.