Koszykarki MOSiR Bochnia – I miejsce na Turnieju FUTURE BASKET 2014 w Warszawie!

456 0

DZIEŃ I
1 mecz
Pierwsze spotkanie to derby Małopolski z TS Wisła Kraków. Bochnianki od pierwszych minut narzuciły swoje warunki gry, na które zespół z Krakowa nie był w stanie odpowiedzieć. Efektem było systematyczne powiększanie przewagi w kwartach (10-5, 15-8, 12-8, 15-3) ostateczna wygrana 52 – 24 pokazała, która drużyna jest najlepsza w Małopolsce.
2 mecz
Koszykarki z Bochni zachęcone wygrana z Wisłą nie miały zamiaru zwalniać tempa w meczu z mazowieckim zespołem UKS Nowa Wieś. Pierwszą kwartę skończyły prowadzeniem 18 – 0 !!! Kolejne kwarty to dalszy popis skuteczności: za 2 punkty 47%, za 3 punkty 50%, za 1 punkt 48%. Ostateczna wygrana 63 – 24 (18:0, 7:6, 24:5, 14:13).

DZIEŃ 2
3 mecz
W trzecim spotkaniu turnieju niepokonana drużyna z Bochni podejmowała także niepokonaną drużynę Bryza Pruszcz Gdański. Dziewczęta były maksymalnie skoncentrowane na meczu i od razu zaczęły skuteczną grę w ataku i nieustępliwą w obronie. Po pierwszej kwarcie uzyskały 7 punktowe prowadzenie. Kolejne dwie kwarty to dalsze powiększanie przewagi,chwilami nawet ponad 20 punktowe. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 50 – 36 (21:14,13:7,13:8,3:7)
4 mecz
Mecz z drużyną UKS 7 Sopot przez pierwszą połowę toczył się kosz za kosz, w kwartach (15:14 i 5:4). Dziewczęta nie mogły złapać swojego tempa gry, za to sopocianki grały z bardzo dobra skutecznością. W drugiej połowie meczu bochnianki stosowały różne formy obrony – raz agresywne na całym boisku, a raz w ustawieniu bliżej kosza. Taki rodzaj gry zaskoczył przeciwniczki. Ostatecznie nasze dziewczęta zwyciężyły 53 – 35 (15:14,5:4,15:8,18:9).

DZIEŃ 3
5 mecz
Koszykarki, wygrywając poprzednie cztery spotkania, już przed ostatnim meczem zagwarantowały sobie 1 miejsce w turnieju. Tym samym mecz z gospodarzem SKS 12 Warszawa miał być ostatnim dla koszykarek MOSiR w sezonie 2013/2014, więc nie było mowy o jakimkolwiek rozprężeniu. W drużynie z Warszawy występują dwie reprezentantki Polski, jednak koszykarki z Bochni pokazały na czym polega zespołowa gra i wyższość drużyny nad indywidualnościami. Wygrana 59 – 33 (15:8, 16:5, 21:13, 7:7) przypieczętowała pierwsze miejsce w „II Turnieju Future Basket 2014”.

Ponadto bochnianki uhonorowane zostały nagrodami indywidualnymi:
Najlepsza Zawodniczka Turnieju: Natalia Mazur,
Najlepsza Pierwsza Piątka Turnieju: Gabriela Rak, Kamila Puławska
Wyróżniająca Zawodniczka Drużyny: Dominika Dziadoń

MOSiR Bochnię reprezentowały: Gabriela Rak, Natalia Mazur, Kamila Puławska, Dominika Dziadoń, Karolina Przybyła, Edyta Rudnik, Aleksandra Poradowska, Aisza Buczek, Justyna Hudek, Zuzanna Rojek, Kinga Dylewicz, Julia Fortuna.

Dziękuję moim zawodniczkom za sezon 2013/2014. Dziewczęta wykazywały się przez cały sezon ogromną pracowitością i zdyscyplinowaniem na każdym treningu, meczu ligowym lub turniejowym. Prowadzić takie zawodniczki to marzenie każdego trenera – podkreśla trener bochnianek Rafał Sroka.
Dziewczęta oprócz typowo sportowych atrakcji miały okazje zwiedzić: Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Stadion Narodowy, Park Saski oraz zrobić zakupy w Złotych Tarasach:-)