Futsal. Kolejka zaciętych pojedynków w BLF

555 0

Pierwsi na parkiet wyszli gracze Impetu i Elektrospeca. Faworyt tego meczu był jeden, zwłaszcza, że Impet przystąpił do meczu gołą piątką zawodników. Ten fakt chyba za bardzo rozluźnił „elektrycznych”, którzy do samego końca musieli walczyć o korzystny rezultat. Impet dwa razy doprowadzał do remisu ale w końcu zabrakło mu sił i musiał uznać wyższość swoich przeciwników.

Następnie w bój ruszyli zreaktywowani Parkersi z Aces of Blaze. Pomarańczowi zączęli ostro i już w 7 minucie objęli prowadzenie. Jednak dwie minuty później był remis, który utrzymywal się aż do połowy drugiej części meczu. Wtedy to Parkersi w dwie minuty dwa razy trafili do bramki i swoim niemałym doświadczeniem nie pozwolili „asom” zrobić sobie krzywdy już do końca spotkania.

O meczu Versusa ze Strzelcem Okulice nie bardzo jest co napisać. Odnotować warto tyle, że w 16 minucie padła bramka dla „strzelców”. Później obie drużyny raziły swoją nieporadnością i nieskutecznością i nic w tym meczu się już nie zmieniło.

Kolejne spotkanie trochę poprawiło nastroje po wcześniejszym bezbarwnym. Tym razem naprzeciw siebie wyszły dwie najsłabsze w tabeli drużyny Regis vs Bagry. Mecz zmieniał się jak w kalejdoskopie. Krakowianie po 5 minutach prowadzili 2:0 ale do przerwy było już 2:2. 6 minut po przerwie Regis trafił dwa razy w dwóch akcjach i prowadził 4:2. Mecz zakończył się jednak wynikiem… 4:5 i to Bagry dostają pierwsze 3 punkty w tym sezonie.

Piąty mecz to pojedynek praktycznie bez historii. Od początku przewaga Kreatywnego Punktu nad Pawłem Bochnia nie podlegała dyskusji. „Kreatywni” systematycznie dokładali trafienia i choć raz dali się zaskoczyć to spokojnie wygrali swoje spotkanie 4-1.

Na koniec pierwszoligowej kolejki spodziewaliśmy się najciekawszego meczu. Lider po pierwszej serii – Mikołaj Bochnia podejmował zreaktywowanego Pershinga. Pershingi szybko otworzyły wynik meczu bo już w 2 minucie objęły prowadzenie. Przez całą pierwszą połowę trwała wyrównana walka a w ostatniej minucie Mikołaj doprowadził do remisu. W drugiej części meczu „pociski”, w których szeregach występuje mnóstwo graczy mających doświadczenie na najwyższym szczeblu naszych rozgrywek, wrzuciły piąty bieg i zniszczyły Mikołajów. Wynik 1-5 z całą pewnością potwierdza ekstraklasowe aspiracje Pershinga.

Regis – Bagry Kraków 4-5
Wojciech Jaworski 2, Witold Marks, Michał Chudy – Dawid Paprota 2, Filip Gałązka 2, Tomasz Małota

Kreatywny Punkt – Paweł Bochnia 4-1
Jakub Zelek 2, Daniel Bodurka, Damian Zegiel – Kamil Machaj

Mikołaj Bochnia – Pershing Safe System 1-5
Patryk Katarzyński – Wojciech Mikulski 2, Marcin Chudy 2, Szczepan Żmudzki

2. kolejkę Ekstraklasy rozpoczął mecz Arcom – Widmat. Spotkanie to zakończyło się tak jak się wszyscy spodziewali czyli wysokim zwycięstwem mistrzów. Jedynym zaskoczeniem było chyba tylko to, że do przerwy wynik brzmiał jedynie 0-1. 1-8 na koniec nikogo nie może dziwić.

Kolejne spotkanie to debiut drużyny NPDL przeciwko Husarii. Mecz rozpoczął się od pięknego trafienia Michała Bajdy. Od tego momentu aż do ostatniego gwizdka to „osiedlowcy” posiadali kontrolę nad tym pojedynkiem i ostatecznie pewnie wygrali 3-0.

Trzeci mecz to kolejne spotkanie bez emocji. BosmanSklep.pl miał swój słabszy dzień i nie miał nic do powiedzenia w pojedynku z Opętanymi. W dziele zniszczenia dopomógł też Tomasz Gałka, który otrzymał czerwoną kartkę i osłabił swój zespół dodatkowo na kolejne dwa spotkania. 5-0 dla Opętanych odzwierciedla to co działo się na boisku.

Ostatnie dwa mecze wynagrodziły nam jednak brak emocji w pierwszych trzech grach. Najpierw zapowiadany hit kolejki i mecz Aquer – Stalprodukt. Spotkanie pełne walki, składnych akcji i sutacji bramkowych trzymało w napięciu do samego końca. Mimo, że do przerwy było bezbramkowo to naprawdę było na co popatrzeć. Po przerwie „hutnicy” wyszli na prowadzenie ale szybka odpowiedź Aqueru, po pięknej akcji i pięknej bramce, szybko wyrównała stan spotkania. Wynik meczu na 2-1 dla Stalproduktu ustalił na minutę przed końcem meczu Michał Leśniak.

Ostatni mecz tej serii spotkań to kolejna dawka sporych emocji. Igloo wzmocnione zawodnikami BSF Bochnia – Kamilem Rynduchem i Łukaszem Piechem było faworytem w spotkaniu z Bocheńskie.com.pl. Ale „mleczarze” już w pierwszej kolejce pokazali, że nikogo nie mają zamiaru się bać. Podobnie było i tym razem. Już w 1 minucie rzut wolny na bramkę zamienił Jarosław Anioł. Później Bocheńskie.com.pl cofnęło się i umiejętnie wybijało „mroźnych” z uderzenia. Wyrównać udało się Piechowi w samej końcówce pierwszej połowy. Wydawało się wówczas, że Igloo pójdzie za ciosem. Druga połowa to jednak znowu scenariusz z pierwszej części meczu, mocne otwarcie „mleczarzy” i gol Rafała Wacnika a potem bicie głową w mur Igloo. Tym razem w końcówce „mroźni” nie dali rady doprowadzić do remisu. Gola zdobył za to ponownie popularny „Fryta”, który wykorzystał grę lotnego bramkarza Igloo i dobił swojego rywala w ostatniej minucie meczu.