II liga. Okocimski zakończył dwie serie…

324 0

Okocimski – Nadwiślan 2-2 (0-2)
Bramki: Wojciech Wojcieszyński 57′, Wojciech Dziadzio 69′ – Tomasz Boczek 12′, 24′
Okocimski: Aleksander Kozioł – Sylwester Tokarz (80′ Daniel Duszyk), Radosław Jacek, Arkadiusz Ryś, Aleksander Ślęczka (46′ Mateusz Kasprzyk) – Patryk Bryła (46′ Kamil Białkowski), Arkadiusz Lewiński (78′ Mateusz Wawryka), Wojciech Wojcieszyński, Michał Guja, Paweł Pyciak – Wojciech Dziadzio.
Nadwiślan: Paweł Florek – Wojciech Jurek, Tomasz Boczek, Tomasz Balul, Kamil Łączek – Dawid Ogrocki (46′ Daniel Gurbisz), Piotr Koman, Dawid Kaszok, Bartłomiej Setlak (72′ Jakub Legierski), Damian Furczyk (72′ Mateusz Skrobol) – Tomasz Matysek.

Okocimski przerwał fatalną serię pięciu meczów bez strzelonej bramki oraz mniej fatalną dwóch meczów zakończonych porażkami. Niestety nie zdołał pokonać Nadwiślanu tylko remisując 2-2 i wydłużając kolejny niechlubny serial – liczby meczów bez zwycięstwa – do siedmiu. Tak naprawdę wszelkie atuty piłkarskie były po stronie gospodarzy. W zespole gości ciężko znaleźć takich indywidualności jakie znajdują się w kadrze „Piwoszy” – za wyjątkiem Piotra Komana (9 meczów w ekstraklasie). Doświadczenie i ogranie przede wszystkim na zapleczu ekstraklasy miało być głównym atutem OKS-u w meczu z beniaminkiem II ligi, który jeszcze cztery lata temu podejmował rywali ze śląskiej okręgówki.

Brzeszczanie sprawiali lepsze wrażenie nad ustawionymi defensywnie gośćmi (może przesadziliśmy – końcówka pierwszej połowy należała do gości). Byli po prostu lepsi piłkarsko. Lepiej operowali piłką, starali się utrzymywać przy niej jak najdłużej. Popełnili jednak dwa fatalne błędy, które wpisują się ostatnio w cały szereg brzeskich pomyłek ligowych – w kryciu przy stałych fragmentach, kiedy to nie upilnowali Tomasza Boczka. To właśnie prawy defensor zespołu z Góry dwukrotnie wpisał się na listę strzelców przed przerwą.

Po zmianie stron gospodarze nadal atakowali, jednak tym razem skuteczniej (w pierwszej połowie strzelali na bramkę Florka Michał Guja, Patryk Bryła i Wojcieszyński). Oba gole dla miejscowych padły po akcjach oskrzydlających. W 57 minucie Paweł Pyciak zacentrował do Wojcieszyńskiego, który zdobył bramkę kontaktową. Dwanaście minut później, strzelec kontaktowego gola odzyskał piłkę ofiarną interwencją dając swoim kolegom szanse na przeprowadzenie kontrataku. Kolejne podanie ze skrzydła posłane do Wojciecha Dziadzio okazało się być asystą.

Więcej bramek nie padło co nie zadowoliło ani gospodarzy, ani gości, którzy po pierwszej połowie mogli po cichu liczyć na trzypunktową zdobycz.