II liga. Solidarne porażki Okocimskiego i Puszczy

Żółte kartki: Rafał Parobczyk – Radosław Jacek.
Czerwona kartka: Marcin Stefanik 57′ za faul
Siarka: Artur Melon – Konrad Stępień, Marcin Stefanik, Łukasz Nadolski, Marcin Bochenek – Pavol Cicman (79′ Daniel Koczon), Robert Tunkiewicz (80′ Marcin Figiel), Dariusz Frankiewicz, Jakub Więcek (86′ Michał Paluch), Rafał Parobczyk – Tomasz Ciećko (68′ Mirosław Baran).
Okocimski: Aleksander Kozioł – Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Jakub Baran, Mateusz Kasprzyk – Paweł Pyciak (79′ Patryk Bryła), Michał Guja (83′ Sani ), Arkadiusz Ryś, Wojciech Wojcieszyński, Kamil Białkowski (75′ Arkadiusz Lewiński) – Wojciech Dziadzio.

Pechowo zakończyła się konfrontacja z Siarką dla Okocimskiego. W 90 minucie gry gospodarze wykonywali rzut rożny. Najpierw zagranie na krótki słupek zostało zblokowane przez ustawionych w strefie „Piwoszy”, ale poprawka dośrodkowania Dariusz Frankiewicza spadła na wysokosci dalszego słupka, skąd próbował zaskoczyć Aleksandra Kozioła Marcin Bochenek. Instynktowna obrona golkipera gości na krótko jednak zażegnała niebezpieczeństwo. Sekundę później do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Daniel Koczon, ale również i jemu nie udało się pokonać Kozioła, który tym razem ofiarnie rzucił się pod nogi rezerwowego Siarki. Odbita piłka spadała na 6-8 metr, skąd próbował wybić ją kapitan Okocimskiego – Radosław Jacek. Zrobił to jednak w tak fatalny sposób, że wpakował piłkę do własnej bramki.

Pierwsza połowa tego spotkania, mimo, że początkowo wyrównana przyniosła więcej szans dla zespołu gospodarzy. Po zmianie stron brzeszczanie grali już z przewagą jednego zawodnika. Za brutalny faul na Wojciechu Dziadzio boisko w 53 minucie opuścił Marcin Stefanik. Przewaga liczebna nie przyniosła bramki, a cofnięci za podwójną gardą zawodnicy Siarki czyhali na kontrataki.

Porażka z Siarką powoduje, że OKS osiadł na 13. pozycji. Ma zaledwie 4 punkty przewagi nad najwyżej sklasyfikowaną w strefie spadkowej – Puszczą. Warto odnotować debiut w Okocimskim wychowanka tego klubu Jakuba Barana na pozycji stopera.

Górnik Wałbrzych – Puszcza Niepołomice 1-0 (1-0)
Bramka: Marcin Orłowski 19′
Górnik: Patryk Janiczak, Bartosz Tyktor, Tomasz Wepa, Przemysław Cichocki, Michał Oświęcimka, Mateusz Sawicki, Filipe, Grzegorz Michalak, Marcin Folc (70′ Kamil Mańkowski), Marcin Orłowski, Dominik Bronisławski.
Puszcza Niepołomice: Andrzej Sobieszczyk – Witold Cichy, Marcin Biernat, Adrian Napierała, Łukasz Furtak – Michał Mikołajczyk, Damian Lepiarz (79′ Maciej Balawender), Paweł Strózik, Łukasz Nowak (56′ Longinus Uwakwe), Piotr Madejski (70′ Michał Kiełtyka), Krzysztof Zaremba.

Porażka Puszczy z ligowym autsajderem daje świadectwo w jak trudnej sytuacji znalazł się spadkowicz z I ligi. Wygrana nad niepołomiczanami była pierwszym zwycięstwem Górnika od 5 miesięcy! Co więcej Górnicy mają po 14. kolejka – a więc po meczu z Puszczą – tylko 5 punktów. Szkoda, że przełamanie musiało nastąpić na zespole trenera Łukasza Gorszkowa.

Jedyną bramkę meczu strzelił Marcin Orłowski, który wykorzystał dobre podanie swoich kolegów i pokonał Andrzeja Sobieszczyka. Przed stratą bramki i po niej, zwłaszcza w drugiej połowie, Puszcza miała znaczną przewagę w posiadaniu piłki. Stwarzała sobie także sytuacje podbramkowe. Najlepsze z nich zmarnował Piotr Madejski. pod koniec spotkania gospodarze nie opuszczali swojej połowy, ale mimo złożenia na nich hokejowego zamka nie udało się wyrównać stanu meczu. Puszcza nadal pozostaje w strefie spadkowej.

MKS Kluczbork 0-0 Zagłębie Sosnowiec

Źródło: okocimski.com, puszcza-niepolomice.pl, walbrzyszek.com, 90minut.pl, własne