Piłka młodzieżowa. Piłkarze MOSiR-u awansowali do ligi małopolskiej

455 0

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w pierwszym meczu tego dnia, który rozgrywali trampkarze. Po przerwie drużyna z Bielczy odmówiła wyjścia na boisko, tłumacząc się sędziemu kontuzjami, a w szatni zbyt wysokim niekorzystnym wynikiem.

Po raz pierwszy spotkaliśmy taką sytuację. Jak to się ma do szkolenia młodzieży i ducha walki fair play? – mówi zaskoczony całym zajściem trener bocheńskiego zespołu Janusz Piątek –Duża liczba opiekunów z Bielczy nie widziała w tym nic złego i szybko opuściła Bochnię sprawiając, że nie wszyscy zawodnicy MOSiR-u mogli wystąpić w ostatniej kolejce tarnowskiej ligi trampkarzy – dodaje z żalem w głosie. W pierwszej i jedynej części meczu MOSiR zdominował Victorię, strzelając 11 bramek w 23 minuty. Bardzo dobrą skuteczność w przeciwieństwie do pierwszej fazy spotkania młodzi bochnianie uzyskali w 12 minucie, gdy Nagrodzki po podaniu Matlęgi rozwiązał worek z bramkami. Następnie Gumuła i Piotr Matras czterokrotnie oraz Palonek dwukrotnie umieścili piłkę w siatce i na tym mecz się zakończył.

MOSiR BOCHNIA – VICTORIA BIELCZA 11-0
Bramki: 1-0 – 12′ Nagrodzki asysta Matlęga, 13 min. – 2-0 Gumuła asysta Palonek, 18 min. – 3-0 Palonek asysta Nagrodzki, 19 min. – 4-0 Palonek asysta Nagrodzki, 1 min. – 5-0 Gumuła asysta Burkowicz, 23 min. – 6-0 Piotr Matras asysta Palonek, 25 min. – 7-0 Piotr Matras, 26 min. – 8-0 Piotr Matras asysta Palonek, 28 min. – 9-0 Gumuła, 30 min. – 10-0 Piotr Matras, 32 min. – 11-0 Gumuła

MOSiR Bochnia: Tacik, Szot, Smoleń, Korta, Paweł Matras, Nagrodzki, Matlęga, Piotr Matras, Burkowicz, Gumuła, Palonek, Burek ,Wiercioch, Mach, Augustyn.

Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Bochni uzyskała awans do małopolskiej ligi, która rozgrywana będzie na wiosnę. MOSiR uplasował się na 3 miejscu z 33 punktami i stosunkiem bramek 111-14.

Po meczu z trampkarzami w samo południe zmagania rozpoczęli młodzicy. Odnieśli oni pewne zwycięstwo nad zespołem z Trzciany. Pokonali go 4:0!

Od początku młodzi zawodnicy z Bochni narzucili i dyktowali warunki spotkania rywalom, tworząc sobie kilkanaście okazji bramkowych, z których tylko cztery zostały zamienione na gole.

MOSiR Bochnia – Trzciana 2000 4:0 (1:0)
bramki: 10 min. Wolak, 34 min. Kleszcz, 40 min. Kleszcz, 55 min. Buczek

MOSiR Bochnia: Orlik – Rachfalik, Cieśla, Żyłka – Kleszcz, Pałkowski, Rybak, Buczek- Wolak, Mroczek, Ścisło, Mazanek, Wilka, Ćwik.

Źródło: MOSiR Bochnia