BLF. Podsumowanie 4. kolejki

596 0

Niedzielną kolejkę rozpoczął mecz Strzelca Okulice z Pawłem Bochnia. Nie było to porywające widowisko. Na jedyną bramkę w tym spotkaniu trzeba było czekać aż 38 minut. Co ciekawe jest to już drugi, bardzo rzadko spotykany w futsalu, wynik 1-0 uzyskany w tym sezonie przez drużyną z Okulic.

Kolejnym pojedynkiem było spotkanie Versusa z Elektrospecem. To miał być łatwy mecz dla „elektrycznych”, w końcu grali z drużyną, która jeszcze nie zdobyła punktu w tym sezonie. Łatwe było jednak tylko ostatnie 10 minut. Wcześniej obie drużyny walczyły jak równy z równym a jeszcze w 25 minucie wynik brzmiał 2:2. Ostatecznie Elektrospec wygrał aż 8:3.

W trzecim meczu spotkał się lider – Kreatywny Punkt z Bagry Kraków. Do przerwy spotkanie układało się zgodnie z przewidywaniami, „kreatywni” prowadzili spokojnie 4:1. Po przerwie jednak Bagry wzięli się do roboty i doprowadzili do stanu 4:3. Kiedy wydawało się, że lada moment padnie wyrównanie to KP zadał dwa ostateczne ciosy i wygrał 6:3.

W następnym meczu byliśmy blisko niespodzianki. Regis, który jak dotąd nie zdobył jeszcze punktu podejmował Parkersów, którzy na swoim koncie mieli komplet punktów. Ku zaskoczeniu kibiców to Regis prowadził do przerwy 2:0. Parkersi zdołali się jednak zebrać w sobie i najpierw dogonili rywala a minutę przed końcem zdobyli zwycięską bramkę. W ten sposób gospodarze tego spotkania już drugi raz przegrali wygrany, wydawałoby się, mecz (pierwszy raz z Bagry Kraków).

Piąty mecz to spotkanie Aces of Blaze kontra Mikołaj Bochnia. Obie ekipy były w podobnej sytuacji. Po wygraniu w pierwszej kolejce doznały dwóch porażek i ten mecz był okazją do przerwania niekorzystnej passy. Dwa razy na prowadzenie w tym spotkaniu wychodziły „asy” ale Mikołaj szybko doprowadzał do remisu i mecz zakończył się podziałem punktów.

W ostatnim pojedynku I ligi zmierzył się Impet z Pershing Safe System. Tutaj zdecydowanym faworytem były Pershingi i choć nie był to ich najlepszy mecz to konsekwentna gra wystarczyła, żeby spokojnie wygrać ten mecz 3:0. Jeżeli w poniedziałek uda im się pokonać w zaległym spotkaniu Parkersów zostaną liderem I ligi.

Wszystkie wyniki I ligi:

Strzelec Okulice – Paweł Bochnia 1-0
Grzegorz Ochel

Versus – Elektrospec 3-8
Wojciech Witkowski, Daniel Kasprzyk, Daniel Rabjasz – Konrad Kurzywilk 2, Paweł Gnutek 2, Jarosław Daniec 2, Jakub Salisz 2

Jarosław Żmudzki, Wojciech Mikulski, Łukasz Rybka

Ekstraklasowe zmagania rozpoczął mecz Bochenskie.com.pl z Opętanymi. „Mleczarze” prezentują w tym sezonie wysoką formę i podobnie było tym razem. Choć Opętani dosyć długo stawiali opór i trzymali kontakt z przeciwnikiem to ich ryzyko w końcówce i wycofanie bramkarza spowodowało stratę dwóch goli i końcową porażkę. Na uwagę zasługuje bardzo ładna bramka Piotra Kostucha.

W drugim spotkaniu BosmanSklep.pl podejmował Widmat. Do przerwy wszystko układało się zgodnie z przewidywaniami. Widmat prowadził 3:0 i jego wygrana ani przez moment nie była zagrożona. A jednak Bosman w drugiej połowie wrzucił piąty bieg i zaczał gonić rywala. Końcówka meczu to regularny szturm na bramkę lidera i jego niemrawa gra w ataku. Bosmanom zabrakło jednak czasu na wyrównanie i mecz zakończył się szczęśliwym zwycięstem Widmatu 4:3.

Kolejny mecz to hit niedzielnej kolejki. Igloo zagrało z Aquerem. Dwie drużyny z wysokimi ambicjami, które zanotowały słaby start w sezon. To było bardzo wyrównane spotkanie, w którym Igloo dwa razy wychodziło na prowadzenie. Jednak to Aquer w końcówce strzelił dwie bramki i mógł się cieszyć ze zwycięstwa. „Mroźni” po trzech meczach mają zaledwie 1 punkt a w poniedziałek zmierzą się w zaległym meczu z NPDL, które jak na razie zgarnęło komplet.

Dwa ostatnie mecze kolejki to tak jak przewidywaliśmy łatwe zwycięstwa faworytów. NPDL bez większych problemów rozprawiło się z Arcomem a Stalprodukt wręcz zmiażdżył KS Husaria Łapczyca. Ten drugi pojedynek zasługuje na szczególną uwagę, gdyż na 13 bramek jakie „hutnicy” strzelili Husarii aż 9 było autorstwa Mateusza Więska. Jest to nowy rekord w 12-to letniej historii ligi.