Futsal . Liderzy na plus

599 0

Niedzielę rozpoczął mecz Bagry Kraków z Versusem. Krakowianie objęli szybkie prowadzenie a Versus chwilę później wyrównał. W drugiej połowie ostatnia drużyna I ligi jeszcze raz zdołała wyrównać wynik spotkania na 2-2 i na tym zakończyły się ich zdobycze. Od tej pory inicjatywę przejęli Bagry i bez problemów wypunktowali outsidera aż 6-2.

Drugim spotkaniem był pojedynek Paweł Bochnia z Aces of Blaze. Na pierwszą bramkę przyszło nam czekać aż pół godziny. A w 36 minucie meczu Pawełki prowadziły już 2-0. Ale.. św. Paweł jednak okazał miłosierdzie i mecz zakończył się wynikiem 2-2 po dwóch bramkach „asów” w ostatniej minucie gry.

Trzeci mecz miał być hitem niedzielnych pojedynków. Spotkały się w nim dwie drużyny, które po 4 kolejkach miały na koncie komplet punktów – Pershing Safe System podejmował Kreatywny Punkt. Obie ekipy rozpoczęły spotkanie spokojnie, badając swoich przeciwników. Wynik otworzył się w 13 minucie po trafieniu dla KP. Trzy minuty później pięknym strzałem wyrównał Łukasz Rybka ale „kreatywni” nie zamierzali przekazać inicjatywy swojemu rywalowi. Parę sekund po wyrównaniu Daniel Bodurka wepchnął piłkę do pustej brami i Kreatywny Punkt już do końca spotkania kontrolował grę co udokumentował w końcówce jeszcze dwoma trafieniami. Tym razem duet ZZ zamienił się w duet ŻŻ łapiąc solidarnie po żółtej kartce.

W kolejnym meczu Elektrospec zmierzył się ze Strzelcem Okulice. Spotkanie to, jak większość pojedynków drużyny z Okulic, nie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych. Elektospec wygrał skromnie obydwie połowy po 1-0 i zgarnął komplet punktów.

Piąty mecz to niespodzianka i pojedynek Mikołaja Bochnia z Regisem. Po ostatnim wysokim zwycięstwie Mikołajów z Impetem wydawało się, że drużyna gospodarzy zakończyła passę słabych występów. Nic z tych rzeczy. To Regis od początku przejął inicjatywę w tym spotkaniu a ich nowy zawodnik – Mateusz Małek – już w debiucie zaliczył hattricka. Mikołaje nie byli w stanie przeciwstawić się w niedzielę swoim przeciwnikom, dali Regisowi wygrać 5-3 i zdobyć ich pierwsze punkty w tym sezonie.

Spotkanie kończące 5. kolejkę w I lidze to mecz Parkersów z Impetem. Faworyt tego spotkania, czyli Parkers, przy braku rezerwowych w Impecie miał bardzo ułatwione zadanie. Mimo to męczył się aż do ostatniego gwizdka. Dwa trafienia zdobył dopiero w 40 minucie meczu i wygrał spotkanie 3-0.

Komplet wyników I ligi:

Bagry Kraków – Versus 6-2
Filip Gałązka 3, Daniel Kordeczka 2, Adam Wojewoda – Dawid Speruda, Robert Witkowski

Mikołaj Bochnia – Regis 3-5
Krzysztof Broszkiewicz, Michał Kubat, Jan Kubat – Mateusz Małek 3, Adam Kmieć, Witold Marks

Parkers – Impet 3-0
Kamil Samek, Roman Flasza, Andrzej Liszka

Ekastraklasę rozpoczęło najciekawiej zapowiadające się spotkanie kolejki: Widmat – Igloo. Niestety nieco nas rozczarowało. Prowadzenie i wygrana mistrzów ani przez chwilę nie była zagrożona. Już po 6 minutach był 2-0 i do końca mecz nie wzbudzał wielkich emocji. W drugiej połowie Widmat dorzucił kolejne dwa trafienia, na które tylko raz odpowiedziało Igloo i mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Kolejne spotkanie wynagrodziło nam brak emocji w pierwszym meczu. Zawsze ciekwe pojedynki pomiędzy BosmanSklep.pl a NPDL nie rozczarowują. Nie inaczej było i tym razem. Wymiana ciosów rozpoczęła się już w 6 minucie i trwała do minuty 35. Zawodnicy obydwóch zespołów trafiali do bramki na przemian ale ostateczny cios należał do „osiedlowców”, którzy po dobrym i emocjonującym meczu wygrali 4-3.

W pozostałych trzech spotkaniach byliśmy świadkami trzech wysokich zwycięstw faworytów. Najpierw Stalprodukt ograł Opętanych 5-1 a Mateusz Więsek do swoich 13 trafień dorzucił kolejne 3 i z niesamowitą średnią ponad 3 strzelonych goli na mecz nie ma sobie równych w klasyfikacji strzelców Ekstraklasy.

Później Aquer spuścił kolejne lanie KS Husarii Łapczyca wygrywając 6-1 i ani przez chwilę nie dając swoim przeciwnikom pomarzyć o pierwszych punktach w tym sezonie.
A na zakończenie Bochenskie.com.pl pewnie bo 4-1 ograło Arcom, który w tym spotkaniu nie miał nic do powiedzenia i podobnie jak Husaria wciąż na swoim koncie ma 0 punktów.