Futsal. Po 7. kolejce… BLF

771 0

Kolejkę rozpoczął mecz Pershing Safe System – Strzelec Okulice. Faworyt tego meczu jakim były Pershingi nie zawiódł swoich sympatyków. Może nie grają oni efektywnie, może nie są porywający ale grają swoją skuteczną piłkę i nawet jak im nie idzie to potrafią zdobywać punkty. Tak było i tym razem gdzie Strzelec próbował, naciskał ale tak naprawdę nie był w stanie wiele zrobić i przegrał ten mecz 2:3.

W kolejnym soptkaniu Parkers podejmował Versusa. Pojedynek rozpoczął się zaskakująco bo Versusi po 5 minutach prowadzili 2-0. Ale Parkersi nie z takich opresji już wychodzili. Powoli z mozołem doświadczona i ograna drużyna gospodarzy strzelała gola za golem żeby ostatecznie odwrócić losy meczu i wygrać 4-2.

W trzecim i chyba najciekawszym pojedynku I ligi spotkał się Regis z Impetem. Długo badające się drużyny grały dość ostrożnie i dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy strzeliły po bramce. W drugiej połowie Regis na chwile ponownie objął prowadzenie a później znowu długo utrzymywał się remis. Aż do momentu jak drużyna gospodarzy w przeciągu minuty straciła, w wyniku drugich żółtych kartek, dwóch zawodników i grając w 3 na 5 nie była w stanie zachować czystego konta. Po stracie bramki Regis już nie zdołał wyrównać i mecz zakończył się ich porażką 2-3.

Następne spotkanie to duże zaskoczenie dla kibiców. W meczu Bagry Kraków z Pawłem Bochnia Ci drudzy wreszcie się odblokowali. Bagry, które ostatnio było w wysokiej formie i pewnie ogrywało przeciwników tym razem na boisku było jakby nieobecne. Dzięki temu Paweł, który w sześciu kolejkach strzelił 11 goli, w tym jednym meczu trafił do bramki aż 5 razy. Krakowianie odpowiedzieli tylko dwoma trafieniami i niespodziewanie przegrali ten mecz aż 2-5.

W piątym meczu Elektrospec podejmował Aces of Blaze. Spotkanie również rozpoczęło się zaskakująco bo już w 1 minucie na prowadzenie wyszły „Asy”. Ale później wszystko potoczyło się zgodnie z przewidywaniami. Elektrospec trafił cztery razy i wygrał 4-1.

W ostatnim spotkaniu spotkały się dwa beniaminki I ligi. Mikołaj Bochnia zmierzył się z Kreatywnym Punktem. Ci, którzy czekają na pierwszą porażkę „kreatywnych” jeszcze trochę muszą poczekać. Wieszczyliśmy, że może duet Wojewoda – Kokoszka będzie w stanie zakończyć passę KP. Niestety nie udało się tego sprawdzić bo duet nie dojechał, na boisku pokazał się jedynie Piotr Kokoszka, który nie był w stanie pozytywnie wpłynąć na wynik. A Kretywny Punkt, jak to ma w zwyczaju, szybko otworzył wynik a potem kontrolował grę. Do przerwy było tylko 1-0 ale później worek z golami się otworzył. Mikołaj miał też swoje groźne sytuacje do zdobycia bramek ale na przeszkodzie stawał im bramkarz „kreatywnych” Michał Majcherczyk. Mecz zakończył się wynikiem 0-5.

Bagry Kraków – Paweł Bochnia 2-5
Adam Wojewoda 2 – Rafał Rachwalski 2, Kamil Machaj, Mateusz Machaj, Maciej Machaj

12 Versus 7 0

Mecze w Ekstraklasie rozpoczęło spotkanie Aquera z Arcomem. Wicemistrz BLF przystąpil do tego spotkania w sześcioosobowym składzie w dodatku bez bramkarza, w rolę którego wcielił się zawodnik z pola (Krystian Jaszczyński przebywał na konsultacji kadry Polski U-21 w Warszawie). Ale nawet to nie wystarczyło do tego, aby Arcom wywalczył pierwsze punkty w tym sezonie. Mimo, że cały czas trzymał kontakt z przeciwnikiem to nie był w stanie urwać Aquerowi choćby jednego oczka i przegrał ten mecz 4-6.

Drugim meczem był pojedynek BosmanSklep.pl ze Stalproduktem. Rewanż „hutników” za porażkę z ostatniej kolejki ubiegłego sezonu w pełni się udał. Tym razem duet Gałka – Kuliszewski nie był w stanie wiele zrobić. Na listę strzelców wpisał się raz tylko ten drugi z nich i przy pięciu trafieniach Stalproduktu mecz zakończył się wynikiem 1-5.

Następnie na parkiet wybiegli Widmat i KS Husaria Łapczyca. Nie było trudno przewidzieć jakim rozstrzygnięciem zakończy się to spotkanie. Widmat choć nie grał zbyt błyskotliwie to swoje bramki zdobywał. Trafienie Husarii na 1-2 podziałało na nich jak płachta na byka i w ciągu czterech minut odpowiedzieli trzema golami. Mecz zakończył się wynikiem 5-2.

Czwarty mecz Ekstraklasy to hit kolejki, który mógł przetasować nieco szyki w czołówce. Czwarty w tabeli NPDL podejmował drugie Bochenskie.com.pl. Do przerwy NPDL prowadziło 2-0 ale w drugiej połowie „mleczarze” wzięli się do roboty i trzykrotnie, za sprawą Dawida Pilcha, zdobywali kontaktowe bramki. Nie byli jednak w stanie doścignąć „osiedlowców”, którzy co chwilę dokładali gola i przegrali to spotkanie 3-4 spadając z drugiej na czwartą lokatę w tabeli.

Ostatnie spotkanie niedzieli to mecz Igloo z Opętanymi. Niewiele można o tym pojedynku powiedzieć bo grała tutaj w zasadzie tylko jedna drużyna. Opętani zupełnie nie przypominali tej walczącej o każdą piłkę ekipy sprzed tygodnia, która potrafiła ograć Aquer. Tutaj przyjęli z pokorą po trzy bramki na połowę i przegrali to spotkanie 0-6.