Siatkówka. Bocheńscy „urzędnicy” spełnili formalność

472 0

LKS Kłos Olkusz – Contimax MOSiR Bochnia 0:3 (19:25, 21:25, 18:25)

Contimax w składzie: Jakub Habel, Jakub Czubiński, Konrad Stajer, Szymon Ściślak, Maciej Grajoszek, Jakub Zmarz, Bartosz Luks (libero), a także Roman Kącki.

Mecz 14. kolejki miał być dla bochnian formalnością i rzeczywiście był. – Gramy z ostatnią drużyną i nie może być inny wynik niż zwycięstwo za trzy punkty – mówił przed spotkanie z olkuskim Kłosem Robert Banaszak. Jak zaplanowano, tak też uczyniono i siatkarze Contimaxu nie pozostawili żadnych złudzeń gospodarzom, wywożąc z Olkusza komplet punktów.

Mecz był lekki, łatwy i przyjemny i w każdym z setów mieliśmy cztery, a nawet pięć punktów przewagi, co po prostu ustawiło to spotkanie – mówił tuż po zwycięstwie nad Kłosem, szkoleniowec Contimaxu. W pierwszej partii bochnianie nie dali wygrać Kłosowi (wygrana MOSiR-u do 19), a i w kolejnych setach nie było dane olkuszanom zwyciężyć.

W drugim i trzecim secie nasza przewaga konsekwentnie rosła. W drugim secie był wynik 18:12, a w trzecim nawet 17:7, ale wkradło się w nasze szeregi jakieś rozprężenie i rywale trochę podgonili – przyznał otwarcie trener Banaszak. Reprezentanci Kłosa rzeczywiście nieco start odrobili, a już w szczególności w trzeciej partii mocno przycisnęli bochnian i odrobili pięć punktów. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że przewaga MOSiR-u była naprawdę spora, a w końcówkach setów podopieczni Roberta Banaszaka się raczej nie mylili, to olkuszanie nie mogli liczyć na to, że zdołają wyrwać bochnianom zwycięstwo z rąk.

Graliśmy bardzo poprawnie, poza wspominanym rozprężeniem w drugim i trzecim secie i wyglądało to tak, jak miało wyglądać – zrobiliśmy swoje – podsumował występ swej ekipy, opiekun Contimaxu.