BLF. Rewanże z niespodziankami

528 0

Na początek na parkiecie pojawiły się drużyny Aces of Blaze i Regisu. Najsilniejsi w drugiej grupie I ligi podejmowali najsłabszych. Mecz rozpoczął się tak jak się tego można było spodziewać od prowadzenia Asów ale dość szybko Regis zdołał wyrównać a przed przerwą wyszedł na prowadzenie. W 30 minucie było już 2-4 ale jak się potem okazało nie ma takiego meczu, którego Regis nie potrafiłby przegrać. W ciągu 10 ostatnich minut Aces of Blaze zdobyli trzy bramki i po mękach wygrali to spotkanie 5-4.

W drugim meczu Impet grał z Versusem, z którym dwie kolejki temu przegrał 1-7. Mimo odporności taktycznej na jaką podobno cierpi Impet, okazało się, że wiśniczanie jednak odrobili zadanie domowe. W pewnym momencie na tablicy widniał wynik 5-1 i wydawało się, że Impet weźmie srogi rewanż na rywalu, ale jednak Versus zdobył gola jako ostatni i ustalił wynik spotkania na 5-2.

Jako ostatni w pierwszej lidze zaprezentowali się gracze Pawła Bochnia i Bagry Kraków. Krakowianie serię czterech porażek rozpoczęli od meczu z Pawłem i na meczu z nimi ją zakończyli. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Pawełki dwa razy wychodziły na prowadzenie i dwa razy szybko je traciły. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie. W drugiej oglądaliśmy już tylko żółte kartki.

Mecze Ekstraklasy rozpoczęło hitowe spotkanie Igloo – Stalprodukt. W pierwszej rundzie w pojedynku tych drużyn padł wynik remisowy i podobny rezultat przewidywaliśmy w zapowiedzi kolejki. Nie pomyliliśmy się. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Do przerwy nie oglądaliśmy bramek a strzelanie rozpoczęło się tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą część meczu. Wynik otwarło Igloo a hutnicy od razu rzucili się do odrabiania strat. Gdy w końcu im się to udało po chwili ponownie na prowadzenie wyszli „mroźni”. Stalproduktowi udało się wyrównać rzutem na taśmę, kiedy to w ostatniej minucie głową piłkę do bramki wcisnął Mateusz Więsek. Warto nadmienić, że wszystkie bramki zdobywali koledzy z drużyny BSF Bochnia: w Igloo Kamil Runduch i Łukasz Piech a w Stalprodukcie dwa razy wspomniany Więsek.

Kolejnym spotkaniem był mecz o utrzymanie w lidze. BosmanSklep.pl grał z Arcomem. Goście wygrali w ostatniej kolejce z liderem więc na boisko wyszli z wielką wiarą w swoje możliwości. Było to widoczne na boisku. Tuż przed przerwą Arcom wyszedł na prowadzenie a chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy podwyższył wynik i praktycznie rozstrzygnął losy meczu. Bosman miał jeszcze zryw w tym meczu ale ostatecznie przegrał 2-3 co spowodowało, że ich rywal zrównał się z nimi punktami. Walka o utrzymanie do końca zapowiada się pasjonująco.

W trzecim meczu Aquer podejmował Widmat. Gospodarze zagrali w mocno okrojonym składzie i mimo że wyszli w tym meczu na prowadzenie to jednak lider szybko zaczął grać swoje, odrobił straty i dobił rywala trzecią bramką. Mecz zakończył się wygraną Widmatu 1-3.

Czwarty mecz to spotkanie KS Husaria Łapczyca – Bochenskie.com.pl. Husaria będąca w gazie, po czterech zwycięstwach z rzędu liczyła na kolejne. Bochenskie.com.pl na odwrotnym biegunie marzyło o tym aby przerwać serię porażek. Po tym meczu wszystko zostało jednak status quo. Husaria wygrała piąte spotkanie z rzędu a „mleczarze” zaliczyli kolejną porażkę i zrównując się punktami z rywalem niebezpiecznie zblizyli się do strefy spadkowej od której dzielą ich już tylko 3 punkty.

W ostatnim spotkaniu spotkały się nienajlepiej ostatnio radzące sobie NPDL z Opętanymi. Osiedlowcy od początku zagrali jednak na swoim wysokim poziomie. Szybko objęli prowadzenie i kontrolowali przebieg spotkania. Trochę emocji zrobiło się w końcówce kiedy to na minutę przed końcem meczu przy stanie 5-3 Michał Puka, niczym Luis Suarez na MŚ w RPA, wybił ręką piłkę z pustej bramki i zobaczył czerwoną kartkę. Opętani mogli złapać kontakt strzelając gola z karnego ale nie wykorzystali tej świetnej okazji. Chwilę później, grające w osłabieniu NPDL, przeprowadziło szybką kontrę zakończoną bramką i emocje się skończyły.