BLF. Zmiana lidera w I lidze

498 0

Niedzielne zmagania rozpoczęli Regis oraz Bagry Kraków. Drużyna z Krakowa przystąpiła do tego meczu „gołą” piątką co stawiało gospodarzy przed szansą zdobycia pierwszych, od dłuższego czasu, punktów. Krakowianie zaczęli ostro, jakby chcieli zdobyć handicap zanim opadną z sił. Do przerwy prowadzili 3-1. To co najciekawsze działo się jednak po przerwie. Bagry podwyższyły prowadzenie do 4-1 a trzy minuty później Paweł Janik dostał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę. Jako, że na ławce krakowian siedział tylko trener stało się jasne, że przez 13 minut Regis będzie grał przeciwko czwórce mocno już zmęczonych zawodników. Wydawało się, że bramki dla gospodarzy będą tylko kwestią czasu. Ale tak jak pisałem w relacji z ostatniego ich spotkania: nie ma takiego meczu, którego Regis nie potrafiłby przegrać. Tak było i tym razem. Krakowianie nie dość, że przez 13 minut gry w osłabieniu dali sobie strzelić tylko 2 gole to jeszcze w ostatnich sekundach sami skarcili przeciwnika i wygrali ten mecz 5-3 czym zasłużyli sobie na gromkie brawa bardzo rzadko słyszane na trybunach podczas meczów BLF.

W kolejnym spotkaniu nie było już takich emocji. Versus podejmował Pawła Bochnia. Pawełki szybko objęły prowadzenie i mecz stracił na atrakcyjności. Versus próbował, Paweł czasem odpowiadał ale niewiele się działo. Aż do 24 minuty kiedy to wreszcie wstrzelił się Kaczmarczyk, za 5 minut poprawił a za kolejne 7 Kasprzyk dobił rywala i mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Ostatnim meczem grupy B I ligi było spotkanie, którym stawką był fotel lidera tejże grupy. Aces of Blaze mierzyli się z Impetem. W 8 minucie po zamieszaniu na przedpolu bramki Asów i rykoszecie po strzale piłka znalazła drogę do bramki i Impet objął prowadzenie. Na odpowiedź Aces trzeba było czekać aż do drugiej połowy spotkania. Wtedy to pięknym strzałem popisał się Marcin Marcinkiewicz i było 1-1. Impet jednak nie złożył broni. Zaatakował ponownie i w 30 minucie znowu wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Impet wygrał i zepchnął Aces of Blaze na drugą pozycję w tabeli.

Grupę A I ligi rozpoczął mecz Mikołaja Bochnia z Parkersami. Mikołaje szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie po dwóch trafieniach Piotra Kokoszki. Do przerwy wynik brzmiał 2-1. Ale kto zna Parkersów ten wie, że grać zaczynają oni dopiero w drugich połowach. Nie inaczej było i tym razem. Goście wrzucili piąty bieg i zaczęli ostrzał. Licznik zatrzymał się na siedmiu trafieniach. A na koniec jeszcze Kokoszka zebrał hattricka i mecz zakończył się wynikiem 3-7.

W drugim spotkaniu Strzelec Okulice grał z Elektrospecem. Mecz był idealną powtórką pojedynku tych zespołów z pierwszej rundy sezonu. Zakończył się wynikiem 0-2 a do przerwy było 0-1. Strzelec stworzył kilka groźnych okazji ale dobrze w bramce spisywał się nowy bramkarz Elektrospeca – Mateusz Bączek, który zastępuje kontuzjowanego Radeckiego. Tym zwycięstwem elektryczni bardzo zbliżyli się do miejsca dającego bezpośredni awans do Ekstraklasy ponieważ…

Ponieważ w ostatnim spotkaniu grupy A spotkał się Kreatywny Punkt z Pershing Safe System czyli lider z wiceliderem. Miał to być hit kolejki i hit sezonu I ligi. Niestety spotkanie trochę rozczarowało. KP już w 4 minucie objął prowadzenie i to zepsuło nam ten mecz. Do przerwy było jeszcze w miarę wyrównanie i skończyło się tylko na tej jednej bramce ale po przerwie kreatywni rozjechali rywala. Zdobyli kolejne cztery gole a sami dali sobie wbić tylko jednego. Ta 27 wygrana z rzędu Kreatywnego Punktu spowodowała, że jeżeli nie przegrają oni kolejnego meczu z Elektrospecem zapewnią sobie awans do Ekstraklasy. Porażka Pershinga spowodowała natomiast, że Elektrospec zrównał się z nimi punktami a pomiędzy tymi drużynami pozostał jeszcze bezpośredni pojedynek.

Po meczach I ligi rozegrano jeszcze trzy zaległe spotkania Ekstraklasy. Zaczęły drużyny NPDL i Aquera. Obie ekipy jakby zamieniły się w tym spotkaniu rolami. To Aquer przyzwyczaił nas do tego, że na mecze przychodził w bardzo okrojonym składzie a tym razem ich ławka rezerwowych była pełna. Przeciwnie do NPDL, który zaczął w pięciu, później chwilę grał w sześciu ale po kontuzji Pawła Zagaty kończył mecz bez rezerwowych. I pewnie zmian zabrakło do tego, żeby osiągnąć jakiś sukces w tym spotkaniu. Mimo sporej przewagi liczebnej Aquera osiedlowcy nie odpuszczali. Co prawda to goście praktycznie cały mecz prowadzili ale NPDL cały czas trzymał kontakt a w końcówce miał też okazje do wyrównania. Nie udało mu się to jednak i przegrał spotkanie 3-4.

W drugim meczu Bochenskie.com.pl podejmowało Stalprodukt. Hutnicy szybko, bo w 5 minut, wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Mleczarze zdołali się podnieść i w 15 minucie był remis jednak to nad czym pracowali 10 miut zmarnowali w kilka sekund dając sobie strzelić trzeciego gola. Po tej bramce już się nie podnieśli, Stalprodukt dorzucił jeszcze po przerwie dwa trafienia a wynik na 3-5 ustalił w 38 minucie Marcin Kwinta.

Ostatnim niedzielnym meczem był pojedynek Widmatu z BosmanSklep.pl. Lider przystąpił do tego spotkania bez etatowego bramkarza co dodało animuszu Bosmanom. To drużyna z Brzeska dwa razy wychodziła na prowadzenie w tym meczu po golach z szybkich kontr. Widmat szybko jednak odrabiał straty a później złapał swój rytm grania i Bosman nie był w stanie wiele zrobić. Mecz zakończył się wynikiem 7-4.