IV liga. Polan przełamał się na BKS-ie

486 0

Polan Żabno – BKS Bochnia 5-3 (2-3)
Bramki: Ruchałowski 5′, Górszczyk 15′, Mus 30′ – Nytko 39′, Czerkies 43′, Wójcik 64′, Motyka 73′, 84′
Polan: Niziołek – Wójcik, Maciosek, Budzyński, Prażuch (37′ Czyż) – Mosio, Czerkies (85′ Bugajski), Motyka, Nytko (87′ Majka), Ślęczka – Żuchowicz.
BKS: Szydłowski – Bukowiec, Ruchałowski, Motak, Czernecki (70′ M. Leśniak) – Mus, Siwek, Klesiewicz, Górecki, Górszczyk (70′ Grodowski) – Zubel.

Bochnianie do meczu z Polanem przystąpili bez kontuzjowanych Mateusza Fortuny oraz Sebastiana Turczyna. Fortuna odniósł kontuzję w meczu pucharowym z Naprzodem Sobolów. Wystąpił jeszcze, ale z kontuzją przeciwko Sokołowi, ale wykonane badania lekarskie wykazały, że pomocnik musi przez kilka najbliższych tygodni odpocząć od piłki. Sebastian Turczyn z kolei cierpi na zapalenie ścięgna Achillesa i również nie mógł z niego skorzystać Sławomir Zubel. Przed meczem z Polanem na kontuzje narzekało aż czterech zawodników z Bochni: Czernecki, Klesiewicz, Motak i Zubel, jednak wobec wąskiej kadry nie było możliwości zastąpienia ich innymi zawodnikami.

Polan Żabno na wiosnę rozczarowywał, i to mocno. W rozegranych na wiosnę pięciu kolejkach podopieczni Wacława Macioska nie zdobyli, mimo niezłej gry, ani jednego punktu. W końcu musiało przyjść przełamanie. Trafiło na BKS, który mimo wszystko nie powinien przegrać w Żabnie. Do 40 minuty Bocheński KS prowadził 3-0, a jednak jeszcze do przerwy dał sobie wbić dwa gole, a po przerwie kolejne trzy. Odbija się gra w ciągle tym samym składzie. Zabrakło nam także cwaniactwa boiskowego, doświadczenia – powiedział po spotkaniu trener BKS – Sławomir Zubel. To druga wiosenna ligowa porażka BKS Hal Mont.

Już w najbliższy weekend bochnianie podejmą na własnym stadionie lidera IV ligi – Podhale Nowy Targ. Początek meczu przewidziano na godzinę 18.00.