II liga. Porażka Okocimskiego i Puszczy – widmo spadku coraz bardziej realne

460 0

Jesienią Okocimski zdecydowanie uległ Rakowowi na własnym stadionie aż 0-3. Jednak nie tylko ten fakt pozwalał wskazać na gospodarzy jako faworyta piątkowego spotkania. Wiosną Raków jest jedną z najlepszych drużyn drugiej ligi. Na osiem rozegranych spotkań, podopieczni nowego (od wiosny) trenera Radosława Mroczkowskiego zdobyli 18 punktów – grając bezkompromisowy futbol: sześciokrotnie wygrywając i dwukrotnie uznając wyższość rywali. Okocimski, tak jak i Puszcza w rundzie rewanżowej zdobył 10 punktów.

Niestety w Częstochowie nie doczekaliśmy się zwycięstwa, ani nawet remisu podopiecznych trenera Tomasza Kulawika. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała jedna akcja. Najpierw faulowany przed polem karnym był Wojciech Okińczyc, a z wolnego uderzył Wojciech Reiman, który technicznym strzałem ulokował piłkę w okienku bramki strzeżonej przez Roberta Błąkałę.

Okocimski nie był łatwym rywalem dla Rakowa. W pierwszej połowie brzeszczanie stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, które lepiej wykończone mogły zakończyć się bramką. Okazje i to po kilka mieli Patryk Bryła i Jurij Głuszko. Po zmianie stron gospodarzy uratowała od straty bramki poprzeczka. Im bliżej było końca meczu, tym bliżsi podwyższenia rezultatu byli częstochowianie. Ostatnią najlepszą dla nich sytuacje zmarnował na kilka minut przed zakończeniem meczu doświadczony Dariusz Pawlusiński.

Okocimski przegrał spotkanie, w którym była realna szansa na zdobycie ligowych punktów. Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek brzeszczanie mają jeden punkt przewagi nad Puszczą, która znajduje się w strefie spadkowej oraz trzy nad kotwicą Kołobrzeg. Co gorsza ekipa z Okocimskiej traci do najbliższego rywala – Nadwiślanu Góra aż sześć punktów.

Raków – Okocimski 1-0
Bramka: Riman 45′
Raków: Kos – Reiman, Da Silva, Hoferica (58′ – Kmieć), Radler, Pawlusiński, Wojtyra (19′ – Brzęczek, 69′ – Buczkowski) , Okińczyc, Waszkiewicz, Mońka, Balogun (46′- Pląskowski)
Okocimski: Błąkała – Wawryka, Jacek, Garzeł, Kasprzyk, Lewiński (78′ Ryś), Wojcieszyński, Jaworskij (89′ Dziadzio), Bryła, Guja (62′ Sani ), Głuszko

W przeciwieństwie do Rakowa, Siarka na wiosnę zdobyła tylko 8 punktów – na co złożyły się dwa zwycięstwa i tyleż remisów. Słabsza wiosenna forma drużyny Włodzimierza Gąsiora została potwierdzona na początku drugiej połowy. Rozpoczęli ją w imponującym stylu przyjezdni. W 47 minucie gola strzelił Dariusz Gawęcki strzelając głową po dośrodkowaniu Madejskiego. Chwilę później okazję na podwyższenie rezultatu miał Roman Stepankow, ale przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Chwilę później Małopolanie za sprawą ukraińskiego napastnika wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać Puszczy jakże ważnych trzech punktów. Tymczasem kłopoty przyjezdnych rozpoczęły się w 66 minucie. Dośrodkowanie Parobczyka do niepilnowanego Truszkowskiego zostało zamienione na kontaktową bramkę. W 80 minucie wyrównał również strzałem głową wychowanek Siarki, internacjonał – Mariusz Kukiełka. Pięć minut później gola na wagę trzech punktów strzelił uderzeniem z szesnastki Michał Chrabąszcz.

Puszcza choć była już w niebie musiała przełknąć gorzkie rozczarowanie wynikiem, które pogrąża zespół trenera Łukasza Gorszkowa. Niepołomiczanie mają coraz mniejsze szanse na utrzymanie w lidze. Jedynym rywalem, którego na chwilę obecną mogą prześcignąć jest Okocimski.

Siarka – Puszcza 3-2 (0-0)
Bramki: Marcin Truszkowski 66′, Mariusz Kukiełka 80′, Michał Chrabąszcz 86′ – Dariusz Gawęcki 46′, Roman Stepankow 54′
Siarka: Artur Melon – Konrad Stępień, Mariusz Kukiełka, Bartosz Walencik (46′ Jakub Więcek), Karol Hodowany, Michał Chrabąszcz, Dariusz Frankiewicz, Tomasz Persona (64′ Rafał Parobczyk), Przemysław Oziębała, Mouhamadou Traore (76’ Robert Tunkiewicz), Marcin Truszkowski.
Puszcza: Marcin Staniszewski – Marcin Biernat, Łukasz Furtak, Damian Lepiarz, Kamil Łączek (77′ Mateusz Lampart) – Piotr Madejski (84′ Dominik Maluga), Dariusz Gawęcki, Longinus Uwakwe, Patryk Szewc (68′ Michał Mikołajczyk) – Adrian Gębalski (46′ Łukasz Nowak), Roman Stepankow